[+] Přidat vzkaz
Motejl08:48 04.06.2012
btw. máte na stránkách hozenou starou verzi pravidel pro zbraně. Pak se není čemu divit, že se lidi nehlásej, mě by podle nich neprošla zbraň ani štít
Steve.cz - Dentarg22:51 03.06.2012
A bylo by teoreticky místo i pro nějaké větší tréniky, kdy by se třeba shromáždil celý nár/klan a s ním i všichni šéfové, s dobrým RP za víc zkušeností? nebo se budeme držet čistě předlohy v pravidlech?

To Goldy privátně: dostal jsi moji SMSku? aji by se mi hodila odpověď
Bonhart20:26 03.06.2012
Goldy: Omlouvám se, pokud se zdá, že se tady jako nimrám v nesmyslech, ale mám utkvělý pocit, že jako maršál bych se měl celkem orientovat a občas se mě lidi i ptaj.

Za osvětlení výcviku děkuju...
A co se týče těch maršálů (RP expy) a otázky questové...?

V oblasti zkušeností si taky dovolím navázat ještě jednou otázkou. Je nějaký zveřejnitelný odhad, prostě s jakou úrovní se dá průměrně na dosažení počítat? Prostě jestli jako v sobotu ve dvě budou 2/3 vojska na 8mé a ještě si zívnou, nebo v neděli bude horko těžko 10 lidí na 4ce. Zrovna na tom modelu s životy a energiemi apod. to totiž znamená opravdu hodně a je tu moc nejistých faktorů na to, aby se to dalo nějak trochu uchopit (farmy, questy, RP,...).

A hádám, že kdyby velitel jako třeba...sám nechtěl, tak se vybere někdo jiný (přiznávám, že občas jsme zaškrtávali jako aby bylo zaškrtnuto a že pak proberem podle možností na místě, což tímhle padá)...
Goldy18:46 03.06.2012
A ano, zkušenosti se mohou předávat.
Goldy18:06 03.06.2012
Bonhart: Abych byl přesný a čísla, tak podle současných pravidel pro správce stojí výcvik skupiny vždy 10 kusů jídla a každý cvičený, co na to má nárok, dostane 3 expy. Hodnota se po konzultaci do hry ještě možn změní, systém stále ještě není úplně vyvážený řekl bych.

A velitele letos určují orgové na základě registrace - zhodnotíme zájemce podle toho, jaké mají zkušenosti a také, pokud mají o velitelství zájem, protože pod sebou mají skupinu mladších členů. Při současných počtech bude určen 1-2 velitelé na národ/kla.
Bonhart14:51 03.06.2012
A, pravda, ještě jedna věc - výrazem zkušeností nadále zůstávají stužky. A v pravidlech stojí, že je lze libovolně předávat. Chápu to tedy správně, že pokud se rozhodnu své zkušenosti (které jsem ještě nepoužil na povýšení) někomu darovat, nic mi nebrání?
Bonhart14:40 03.06.2012
Steve: Já se teď už docela chytil. Ale myslím, že by to možná chtělo ten výcvik trochu víc konkretizovat, hlavně jako v jakých hodnotách zkušeností se pohybujeme a podle čeho je správce určuje.

Goldy: Na ten výcvik podle národů jsme se ptal, protože třeba dřív se na farmách taky dalo pracovat jen se stejným národem (ač teď to funguje jinak).

Co se týče velitelů, ok, tohle budu muset strategicky promyslet...což mi připomíná, je nějaký klíč, podle kterého se určí možný počet velitelů národa (vloni to tuším bylo podle počtu lidí ve straně, ale už nevím za kolik byl 1 velitel)? A jmenuje je...maršál / náčelník? Tohle prý snad taky ještě bylo nějak v řešení, ale připadlo by mi to logické (bylo to tak taky tuším vloni).

Plus ještě k těm expům - budou je moci nějakým způsobem rozdělovat i pojmenované potavy, ok. Je maršál / náčelník pojmenovaná postava? Podle pravidel zdá se ano, nicméně zrovna pro tenhle mechanismus taky dobrý se zeptat (stává se to důležitějším než dřív). Imho je fakt, že se alespoň skutečně na 90% pohybuje s armádou, kdežto zbytek postav mám pocit jede spíš po vlastní linii (vloni byli většinou někde pryč).

A ke questům...je v nich nějaký systém? Asi mají svoje mágové / černokněžníci, svoje paladini / rytíři smrti (taky minule byli všichni věčně pryč a armády bojovaly bez nich), ale zbytek nějaké úkoly dost obcházely. Potažmo mají být jako pro Alianci / Hordu, pro každý národ zvlášť, mají nějaké pevné časové určení, kdo je zadává...nějaké veřejné info?
Steve.cz11:25 03.06.2012
To Goldy: He he, proč zapomínám na věci, které jsme vymysleli dohromady? moje omluva.

K výcviku: sice se mě to netýká, ale jsem pro, aby se udělal, ne lépe aby nějaký org udělal (protože ono se to samo neudělá) přímo několik modelových situací, na kterých se jasně ukáže, kdo se může a nemůže cvičit, kde a za kolik se cvičí, kdo může cvičit atd atd atd.

Protože si myslím, že nejsem jedinný zmatený
Goldy11:19 03.06.2012
A jinak ano, čistě teoreticky (a ve hře i ryze prakticky) s tím není problém: velitel může trénovat i smíšenou skupinku. Navíc má každá strana jednu pojmenovanou postavu, která funguje jako "velitel pro všechny případy" a může trénovat koho je třeba.
Goldy11:18 03.06.2012
Zkušenosti za zabití nepřítele jsou zcela pryč. Důvody byly vysvětlovány na hlavní stránce v rámci pravidlových novinek. Zkušeností ve hře by mělo být víc než dost a RP budou hodnotit i pojmenované postavy.

A ne, velitelé nemůžou mít povolání - to je obsaženo už v jejich roli. Velitel není postavou, která má mít nejvíc životů (jako rytíř) a dělat živou hradbu. Velitel má velet - vede část hráčů při jednotlivých úkolech, vyhlašuje obléhání města (a bez něj to prostě nejde), trénuje hráče. Od velitele se očekává, že je starší a/nebo schopnější než hráči pod ním a proto nepotřebuje hromadu životů navíc.
Bonhart11:02 03.06.2012
Goldy: A expy za zabité nepřátele (ne bestiář apod.)tedy zůstávají, nebo ne? Už jak se to psalo poprvé jsem to úplně nepochopil. V daném systému to byl imho nejpřirozenější způsob jejich získávání a já doufám, že nezmizel. Jinak by totiž ty expy nabírali primárně vlastně všichni kromě těch, kteří paradoxně nejvíc odbojují (protože stačí aby nebyli tréningový typ a RP mimo věž nikdo pořádně neohodnotí, protože správce sedí tam...zbývá tedy globální efekt questu a ten dostanou jen vítězové a i když, tak všichni stejně, takže ti nejakčnější dostanou stejně jako ti, co si ani nesekli).

A první dotaz - může třeba velitel ze Stromgardu provádět výcvik s vojáky Lordaeronu, nebo opět platí nutnost národnostní příslušnosti?

Druhý dotaz - mohou mít velitelé a maršálové povolání? Tuším že vloni nemohli, nicméně se pak (hlavně velitelé) dostávají do trochu smutné pozice, že jsou na tom v armádě biti. Řadový voják má vlastně víc životů než oni (a maršál zas jen s nimi může podstupovat výcvik - byť tady bude trochu záležet, jak je to s tím získáváním expů) a jejich dovednosti jim to myslim úplně nevynahradí (v podstatě si nejsem zcela jistý, jestli se nevyplatí víc velitel virtuální s glejtem rytíře třeba, než ten pravidlový). Ale pokud by to tak bylo schválně, ok, jen chci mít jistotu (tuším jsem se na to už jednou i ptal a odpověď byla, že se ještě uvidí, jak to vlastně letos bude).
Goldy08:58 03.06.2012
Steve:

Zaprvé s hned na začátek je třeba říct, že ty jsi pojmenovaná postava a tudíž se tě výcvik moc netýká. Ty získáváš úrovně automaticky každou hodinu.

A teď k tomu tréninku: Je omezen úrovní města a povoláním (některá povolání jdou trénovat lépe než jiná) - nejvýše je tedy možno vytrénovat rytíře/vládce čepelí - na šestou úroveň, v citadele.

K tréninku je třeba pět lidí a velitel - lidí může být méně než pět, ale je to nevýhodné, protože cena zůstává stejná (cena se platí v jídle). Velitel přivede svou skupinku, zaplatí, pět minut budou trénovat a správce jim připíše zkušenosti.

Zkušenosti dostanou všichni co splňují podmínky: tedy nepřesahují danou úroveň a jsou podřízeni veliteli (tedy nejsou to různá CPčka, další velitelé, nebo dokonce třeba maršál a náčelník). Zkušenosti dostane i velitel, co trénink vede!

Kde získat ostatní zkušenosti? Za stužky a těch bude ve hře dost - zabíjení bestií, plnění kvestů, role-playing a vítězství ve velkých bitvách.
Steve.cz - Dentarg23:16 02.06.2012
Abych se přiznal, jsem lehce zmatený ohledně toho tréninku/výcviku nevim jak je to správně:

Pokud chci nabrat expy a nemám žádný quest nebo tak, můžu je získat v tréninku tozn ve městě pod velitelem. A podle úrovně města můžu dosáhnout určitého levelu? takže v pevnosti se můžu vylevlovat až na 5. úroveň?

A když ma CP 8úrovní a v citadele se dá jít max na 6tou, jak se dostat dál?

A musí to být jednotka pěti hráčů + velitel/někdo kdo smí trénovat nebo může těch hráčů být míň/víc

A jak se natrénují velitelé, popřípadě CP, králové atd?

Goldy19:35 02.06.2012
Shnarr: Myslím, že nejsnazší je podívat se do seznamu povolených zbraní v pravidlech, kde uvedeno není. Ergo, povoleno není.
Shnarr17:01 02.06.2012
Zdar, chtěl bych vědět, zda je možný kopí (samozřejmě vše bezpečný). Určitě to v dotazech už bude, ale nenašel jsem to. Dík Shnarr
Nox16:16 02.06.2012
Snad totok male smutne bude stacit...
http://www.youtube.com/watch?v=sUfUPyD-alA
Bony14:58 01.06.2012
Zdar. V přihlašování mladších mi chybí rok narození 2000, nejde tam zvolit, tak jsem musel nejmladšího člena nedobrovolně postaršit o 1 rok a napsat tam 1999 :-). Nicméně 12 už má.
Goldy19:46 31.05.2012
Pelichan: Některé soubory se stahují do dočasných složek, nebo do paměti, aby příště nemusely být stahovány znovu. Taky mě to zmátlo, když jsem to kontroloval po nahrátí nové verze - mě osobně pomohlo zavřít prohlížeč. Pokud to nevyjde, zkus restart, nebo pročištění temporary internet files
Pelichan19:34 31.05.2012
me to furt ukazuje lonskej rok
norTh18:12 31.05.2012
letky: nvm jak je to u luků, ale když sem zkoušel střílet z kuše šipkou bez letek, tak se ve vzduchu otočila o aspoň 90°, a když sem přidělal letky(par sec) tak ta šipka letěla nádherným obloučkem
o zářezech nic nevím, ale šip(ka) bez letek je šmejd

010203040506070809101112
131415161718192021222324
2526272829
Počty hráčů:
Ukaž/Skryj počty hráčů
Hledáme:
Seznam pro rok 2014 hledejte ZDE!
Videa:
Soumrak Draenoru Trailer (rok 2009)

Bitva o Temný Portál (rok 2009)

Reportáž ČT (rok 2009)

Noxův trailer (rok 2011)

Timolianův deník (rok 2012)

Noxův trailer (rok 2012)
Odkazy:
www.kahla.cz Warcraft LARP Heroes V - Třinácté zatmění HOCZ.org

Soumrak 2014 záštiťuje
Okresní rada Junáka Olomouc
Junák Olomouc
Nastavení:
Nastav styl

Přihlášení pro orgy