[+] Přidat vzkaz
Kulich00:08 13.04.2011
2 Haleth, Skica: Díky, to je ono

2 Létání... troufám si tvrdit, že i letos na Soumraku budou lítačky... a nezbývá m než v mnohém souhlasit s tím co tu napsal Goldy... jen si neodpustím malou poznámku k bílé magii a kostlivcům... jednu dobu je dokonce bílá magie na potkání zabíjela... takže pozor na bílá kouzla poblíž chodících ostatků...

2 Eskel: napiš prosím na mail... pořešíme to spolu takto... díky...
Eskel21:15 12.04.2011
Dobrý den ,
může být skupina tvořena například jen velitelem a 1 hráčem nebo 2 hráči?A musí se velitel zúčastnit bojů nebo jen jeho jméno bude na přihlášce , doručím nás na místo a vyzvedne po Larpu.
Děkuji
Steve.cz21:11 12.04.2011
No pravě že nesešleš... andělská křídla jsou magie a kostlivci jsou imuní vůči magii, i proti te pozitivni (nebo by alespoň měli být...
kardinál21:07 12.04.2011
Stíve teď ti dokážu proč se hlásím o Arcimága.
1, vyrobíš kostlivce...2, sešleš na něj andělská křídla (ty můžeš totiž seslat na kohokoliv)
Carmen20:35 12.04.2011
Na nic takovýho nečekej D
Steve.cz20:20 12.04.2011
A teď oznámení pro zájemce o posty CP:
Jak jste si jistě mohli všimnout, vaše jména zatím nebyla připsána do seznamu a nebylo vám ani odpovězeno.
Je to částečně i moje chyba a tímto se vám omlouvám

Máme jisté technické a komunikační problémy ale můžu vám s jistotou sdělit, že jakmile be podaří zprovoznit vše potřebné, budete okamžitě přidáni.
Dále vás můžu uklidnit, alespoň většinu těch co již žádali, že své role dostanou.
U některých se ještě ozveme, kvůli detailům ale jinak buďte klidní, máme vás (i když zatím jenom v mailu)
Steve.cz20:20 12.04.2011
To Goldy: si musim někdy zaštěkat a navíc, poznámka pokud jim to postava umožňuje je docela zavádějící protože takováto situace může nastat tak možná u žoldáků neb většina ostatních má zbraně doporučené nebo pevně dané.

A nechceš se s tou skulinou pochlubit? já stále bádám ale nic mě nenapadá...
Radek20:15 12.04.2011
Mě hlavně štvalo, že jsem na něj nemohl, kdežto on na mě jo. Pocity borců s obouručákem, kteří se nemohli ani krýt musely být ještě horší. Navíc to hru znepřehledňuje, protože mávat rukama on vážně nemůže a krepák je taky dost blbě vidět, zvláště na bílých aliančních kostýmech.

No, dotaz jiného rázu: Když jsem posílal mail se žádostí o CP, jak dlouho se tak čeká na odpověď? Jsem možná jen zbytečně nedočkavej, ale mám radši, když vím co a jak je.
kardinál18:48 12.04.2011
Hlavní problém není jak jsou létavci silní.
Pro "normálního dřevárníka" je prostě jen těžko zkousnutelný týpek s bůhví jakým krepákem, pobíhající po lese a mávající rukama.

Goldy18:10 12.04.2011
Steve: Právě mě napadla jedna možnost, jak vytvořit létajícího kostlivce... musím okamžitě podchytit její vyrušení, protože tohle je nepříjemná mezera - až se divím, že ji někdo nezneužil :P
Goldy18:09 12.04.2011
Steve, dovolím si poznamenat, že štěkáš u špatných vrat - hned na začátku mého příspěvku píšu "pokud jim to jejich postava dovoluje" (tedy, z nějakého důvodu jsem tam napsal vyhovuje, ale doufám, že i tak to každému došlo). Některé postavy mají doporučené zbraně, jiné výslovně omezené (nemluvě o tom, že každý ví, že orcká sekera se k elfímu lučišníku příliš nehodí), ale na druhou stranu to nevylučuje možnost přezbrojení v rámci role. Nepochybuju, že když Lothar občas použije luk, nikdo ho penalizovat nebude (zatímco Khadgar nebo Uther mají smůlu, protože ti prostě nesmí)... jak jsi koneckonců psal.

Skico, to je otázka definice zbytečnosti. Zbytečnost daného prostředku je určena relevancí pro naplnění cíle. Zatímco množství akcí směřuje čím dál tím více k čistým bitevním střetům, kde jakékoliv nadbytečné herní mechaniky narušují plynulost řeže, o komplikacích nemluvě, pak ano, létání je zbytečnost. Cíle Soumraku ale rozhodně leží někde jinde a samotné průběhy hry nasvědčují, že tahle mechanika není nadbytečná a dokonce ani gamebreakingová (protože navzdory několika stížnostem, v posledních třech letech létající jednotky nebyly tím, zásadním a rozhodujícím prvkem, který by vyhrál válku - což vyplývá i z besprotředné zpětné vazby minulých ročníků).
Steve.cz17:27 12.04.2011
Je omezenej tím, že nelítá
Kostlivce může vyčarovat mág z mrtvého hráče. Kostlivci jsou imuntí proti šípům a magii.
Kostlivec jednak nemůže mít povolání dračí jezdec/jezdec na gryfonu ani nemůže být začarován kouzlem andělská křídla.
Takže nelítá
norTh17:02 12.04.2011
Omlouvám se za případnou neznalost pravidel, ale je nějak omezen létající kostlivec? :O
Steve.cz16:55 12.04.2011
No, pane GoldHaire, sice chápu že jsi systém CP téměř vybudoval, budu se hádat, aby potom nevznikaly spory, že Goldy tohle řekl a tak to je.
CP nemůžou jen tak napochodovat doprostřed bitvy s nákladem zbraní jak pro celou Alianci. To, že na CP neplatí ty samé pravidla pro zbraně, taky neznamená, že Cepka můžou mít nebezpečné zbraně nebo tak něco.
CP mohou mít (v některých případech) nadrozměrové zbraně - u velkého ogra je velké kladivo opravdu cool
Na druhou stranu se na CP vážou omezení - Kneží nemohou mít štít, mágové mohou mít pouze hůl a dýku, u Orgrima Doomhammera se předpokládá kladivo a elfové bez luku prostě nejsou elfové.
Nikdo Lotharovi nezakazuje si na chvíli přezbrojit a vlětět na hordu s kladivem místo meče a trollům nikdo nezakazuje se bránit nějakou záložní zbraní (i když primárně mají luk) ale ke každé roli je jasně přižazena zbraň (buď povinná nebo doporučená) a tím se CP prostě musí řídit.
P.S. To Goldy: jestli tohle nebyl tvůj systém tak tohle můj systém je
Skica16:54 12.04.2011
Vzhledem k tomu, že se tu někdo odkazoval k dalším akcím. Létání bývalo poměrně rozšířeným na hromadě akcí a protože se vždycky vyskytl nějaký problém od zneužití pravidel, přes jejich nepochopení překroucení či prostě díru bylo od něj ustoupeno stejně jako od většiny dalších zbytečností...
Goldy16:09 12.04.2011
(případně lučištníka s nějakým magickým štítem)
Goldy16:10 12.04.2011
Jo, úplně jsem zapomněl na counter z nejlepších... nasaďte proti létajícím lučištníkům kostlivce s lukem a uvidíte, jak rychle odletí XD
Goldy16:04 12.04.2011
To s výměnou zbraní je misinterpretace - CPčka (elfové a trollové a podobně) můžou chodit vyzbrojeni jak jehelníček, pokud jim to jejich postava vyhovuje. A z obyčejných hráčů všechny zbraně (včetně střelných) můžou používat pouze vojáci (tudíž povolání krom slouhů nejrozšířenější) a ti můžou zbraně libovolně měnit a nést co poberou.

Co se létání týče, tak Soumrak běžně experimentuje s prvky na jiných bitvách ne příliš typickými (ale rozhodně ne neviděnými! létání až tak atypické není), ať už je to létání, voda a lodě, různé schopnosti postav, katapult. Soumrak si zkrátka jde vlastní cestou a proto ta snaha o sebedefinici ve smyslu "LARPové bitvy" (i když ani ta není úplně ideální).

Problémů s létáním je samozřejmě několik, ale jako hlavní vidím problém neschopnosti hráčů se s tím vyrovnat - u něčeho se velmi rychle rozvine představa, že je to příliš silné a mělo by se to zrušit, i když hra přímo nabízí větší množství counterů (stejné je to se zastrašením - rušit zastrašení můžou všichni velitelé, nemluvě o předěmtech získatelných už prakticky za zlatku - ale pořád mají všichni pocit, že je to moc silné, protože jsou líní hledat protiprostředky). Arzenál kouzelníků jimi přitom doslova hýří - zmražení, zkamenění, zlomení kouzla (v případě, že jde o vykouzlená křídla). Další lučištníci mohou po létajících střelcích také střílet (a létající střelec, co se snaží někoho strefit, je stejným cílem jako nelétající). Jediná reálná výhoda, kterou létání poskytuje je ochrana proti zbraním tváří v tvář a to není až tak ultimátní schopnost.

Navíc mě právě napadlo několik dalších counterů, které navrhnu k zavedení (například sítě).

Otázka leteckých soubojů se řešila několik let opakovaně - tady naopak věřím, že tohle by už značně znepřehlednilo hru. Už nyní je problém s označením létajících jednotek (protože lučištník s křídly, co po někom střílí a tudíž nemůže mávat rukama, je stejný jako ten bez křídel) a v bitvě je pak těžké rozlišovat kdo na koho může. Zisk zavedení tohoto pravidla by byl příliš malý vůči komplikacím. Což mi připomíná, že v pravidlech stále není zdůrazněno, že létat, vzlétat a ani přistávat se nesmí ve městech.

Jinak řečeno, jestli je vašim argumentem pouze "je to příliš silné", je především chyba v tom, že nepřemýšlíte nad protiopatřením. Protože letci jsou silní. Ale stejně tak je silný démon, hráč s kvalitním vybavením (stačí mít dvě věci), dobře chráněný katapult, sevřená řada se štíty s knězem nebo felčare, atáme v kombinaci s kouzelnickým štítem, dobře zaplacený goblin před branami nebo Garona na lovu. Jde jen o to, jak daný prostředek využijete a jak se k tomu postaví protivník.
kardinál13:51 12.04.2011
1,Nikde jsem se nedočetl že by na soumraku se nomohly zbraně měnit. Pokud budu mít letos luk počítám že si ho kdykoliv můžu vyměnit třeba za meč.

2,Abych tady nekrytizoval a konstruktivně přispěl debatě.
Osobně bych zakázal létavcům veškerý boj a kouzla pokud budou ve vzduchu. Nechal bych to jen jako prostředek úniku kdyby šlo do tuhého, či jako dopravní prostředek.(přes moře či oblasti obsazené nepřátely). Boje na nože mezi létavci je pak uplná bláznivost. Tahle věc by se prostě neměla dále podporovat....Každej rok to s letavcama zkončí podělem.

Omezte létání, zrušte hloupé kvesty na získání létavců a assasinů - mýsto toho se zaměřte na normální smyslupné kvesty kde by hráči mohly dostat smysluplná povolání tipu šamana, druida či Lovce.
Steve.cz13:34 12.04.2011
Inu na jednu stranu s vámi souhlasím, létání je něco dost nepřirozeného - myslím tím na bitvu. Na druhou stranu bych létání úplně nezatracoval, za předpokladu že lítačky mohou střílet přes hradby a padobně.
Především je účel létání ten, že lukostřelci mají nějakou šanci neb kdž si uvědomíte, že jsou na soumraku střelci lovná zvěř (což na jiných akcích nebývá protože tam jsou lépe vybavení, mají další zbraně (a hlavně umí to ) což bývá na soumraku trošku zádrhel

Nicméně, létání nejspíše zrušeno nebude avšak prosde několika razantními změnami, lítačky budou omezeny a možná i vzdušné souboje budou, kdo ví.
Ale zatím je na pořadu pár důležitějších věcí, k létání se však dostaneme taky ;-)

010203040506070809101112
131415161718192021222324
2526272829
Počty hráčů:
Ukaž/Skryj počty hráčů
Hledáme:
Seznam pro rok 2014 hledejte ZDE!
Videa:
Soumrak Draenoru Trailer (rok 2009)

Bitva o Temný Portál (rok 2009)

Reportáž ČT (rok 2009)

Noxův trailer (rok 2011)

Timolianův deník (rok 2012)

Noxův trailer (rok 2012)
Odkazy:
www.kahla.cz Warcraft LARP Heroes V - Třinácté zatmění HOCZ.org

Soumrak 2014 záštiťuje
Okresní rada Junáka Olomouc
Junák Olomouc
Nastavení:
Nastav styl

Přihlášení pro orgy