Vybavení
A co si sebou brát na akce? Rozdělíme potřebné vybavení do dvou skupin:
Vybavení na táboření často už máte, něco lze půjčit od rodičů, sourozenců či kamarádů. Jde o věci trvalejší hodnoty, takže lze požádat rodiče, aby vám je pomohli pořídit třeba jako dárek k Vánocům (ale vybírejte raději sami). Obecně existuje ve dvou kvalitách: 1) supermarketová (nejlépe v akci) – výrazně levnější, ale kvalita je často bída, 2) outdoor (různé specializované obchody s vybavením na ven) – mnohem dražší, ale použitelnější. Zvláště pokud nejezdíte ven jenom na dřevárny, vyplatí se zde investovat.
Kvalitní batoh – asi raději větší (věcí budete mít dost), snažte se nepoužívat různé tašky přes rameno a nosit co nejméně věcí v ruce.
Stan – pokud ho používáte jen na dřevárny (či na podobné akce typu: donesu na místo a bydlím v něm), může být klidně větší a těžší.
Spacák – volte raději umělá vlákna (péřový spacák se ničí vlhkem), odhadněte nejnižší teplotu, ve které budete spát, odečtěte 5 stupňů (zmrzlíci a křehké děvy klidně 10) a právě takový pořiďte tepelný komfort. Počítejte s tím, že po pár letech kvalita klesne.
Karimatku – stačí obyčejná (nafukovací je těžká a drahá), ale ne alumatku (ta téměř neizoluje).
Kapesní nůž – nemusí to být žádná velká mačeta, sázejte spíše na kvalitu. Oblíbené švýcaráky lze jen doporučit.
Baterku – nejlépe diodovou čelovku (neznačková se dá sehnat i za 200-300Kč) na práci večer (dojedete mnohdy za tmy).
Pláštěnku – nejlépe pončo. Pokud bude lít jako z konve, je lepší odložit kostýmovou povinnost.
Hygienické potřeby – alespoň kartáček, pastu a kus toaleťáku, pokud se hodláte malovat, tak i mýdlo a papírové kapesníky na smytí.
Doklady – občanku, kartičku zdravotní pojišťovny, pokud vám není 18, tak potvrzení od rodičů.
Peníze – dostatek peněz na akci, na cestu a něco na útratu na místě.
Vodu (čaj, sirup, kofolu) – alespoň jednu 2l láhev (na bitvu min. dvě). Zjistěte si předem, jak je to na místě s vodou.
Jídlo – něco na studeno a něco na vaření (rychlé ohřátí, opečení) večer. Pozor, ať se vám nezkazí. Zjistěte si předem možnosti nákupu. Vemte si ho dost. Na přes den se (zvláště na bitvu) hodí něco sladkého.
Ešus nebo kotlík – prostě něco, v čem si budete vařit (tedy pokud si na akcích chcete vařit), stačí hliníkové. Nezapomeňte sirky a žíci.
Oblečení – na převlečení nebo a na spaní (ať se můžete převléct do suchého), jednobarevné roláky a kamaše pod kostým v zimě.
Termoprádlo – různá moira, climatex apod. V chladu skvěle hřejí, vhodně nošené odvádějí pot. Poraďte se v specializované prodejně.
KPZ – krabička s drobnostmi jako je šití, různé věci na opravu apod.
Mapa a popis cesty – ty mějte vytištěné a úplně navrchu :o) Neškodí si připsat číslo na organizátory.
A případně další, ne zcela nutné, věci: kytara, vařič, sekera, sněžnice (na hlubokém sněhu, pokud je organizátoři povolí) atd.
Vybavení na hru si většinou musíte připravit sami.
Kostým – odpovídající vaší roli a roční době. Lépe i náhradní kostým nebo alespoň halenu a nějaké doplňky na změnu role (na LARPech) nebo na převlečení až se zpotíte či zašpiníte (na bitvách). Plášť do mírného deště a na studené večery.
Zbraně – primární zbraň, kterou používáte především, pokud možno i rezervní zbraň (může se stát ledacos) a i nějaké kratší zbraně.
Rukavice a jiné ochranné pomůcky (přilba, nátepníky, chrániče loktů, zbroj)
Drobné zavazadlo – kapsička, měšec, žebradlo, prostě něco, v čem budete během hry nosit svoje věci
Doplňky – různé drobnosti a vybavení k vaší roli
Materiál na opravu a úpravu vybavení – klubo kobercovky, kus mirelonu či karimatky, spínací špendlíky, provázek apod.
Pravidla hry, vaší postavy apod. – vytiskněte si je a vemte s sebou