Úvodník
Vítejte na stránkách Soumraku!

Soumrak je fantasy hra. Bitva (tedy tak zvaná dřevárna) s výraznými prvky role-playingu (také LARPová bitva), inspirovaná známou počítačovou hrou Warcraft 2. Hra byla vytvořena především pro nováčky a mladší hráče od 12 let. Rádi ale uvidíme i ostřílené hráče a to nejlépe v řadách speciálních postav.

Budeme se na Vás těšit, až nastane Soumrak... již podeváté!

SOUMRAK 2015
Termín akce:
22. - 24. květen 2015
Místo konání: Doloplazy u Olomouce

Novinky
Soumrak 201523:25 18.01.2015
S radostí oznamujeme, že Soumrak 2015 bude!!! Zapište si do diářů datum 22.-24.5. 2015!

Čeká nás další Soumrak... již podeváté!
Soumrak je tu!22:17 05.06.2014
Válečníci a válečnice, Soumrak 2014 už je tu. V souvislosti s blížícím se začátkem akce si dovolujeme upozornit, že registrace byla uzavřena.

Větší část organizátorů už je na místě akce a pilně připravují veškeré zázemí. Pokud budete mít potřebu organizátory kontaktovat, čiňte tak prosím pomocí zde uvedeného kontaktního mobilního telefonu:

Terka "Birinjin" Kasalová: 739670531
Důležité informace23:30 02.06.2014
Soumrak 2014 nám klepe na dveře a proto vám přinášíme naší pravidelnou, každoroční, várku instrukcí, upozornění, připomínek a vůbec všeobecně podstatných informací:

Instrukce

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce a také soubor pokynů , kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík (2x) a kartička pojištěnce! Hráči mladší 15ti let mít rukavice musí!

Přihlašování a placení

Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že možnost zaplatit účastnický poplatek 60 Kč převodem na účet byla ukončena - je nutné, aby platba přišla nejpozději ve čtvrtek 5.6. 2014 odpoledne. Při platbě na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu (odkaz zde) a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů (odkaz zde). Bez těchto dokumentů není možné se akce zúčastnit.

Jako první věc po příjezdu, prosíme, navštivte registrační stan!

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2 . Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy, Tršice a Daskabát, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy budou označeny šipkami a fáborky. Délka trasy z Daskabátu a Doloplaz je přibližně 2,5km, z Tršic něco málo přes 3km.

Autobus: V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží (viz: Olomouc - Doloplazy, Olomouc - Tršice a Olomouc - Daskabát. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Abyste se případně příliš nemačkali, doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si odjezdy autobusů v následujících dokumentech: Tršice - Olomouc, Daskabát - Olomouc a Doloplazy - Olomouc.

Pozor, při cestování do Doloplaz, zadávejte při hledání spojů "Doloplazy, okres Olomouc" (ne Prostějov)!

Auto: Po domluvě s místní lesním správcem bude autům povolen v pátek vjezd na tábořiště od cca 16:00 do 18:00. Na tábořišti můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt! Menší množství vozů může parkovat u závory, v případě většího počtu (dozvíte se od orgů na tábořišti) bude nutné zaparkovat v Daskabátu nebo Doloplazech. Stejně tak bude možné v neděli v době od 12:00 do 15:00 přijet na tábořiště věci vyzvednout.

Tábořiště samotné naleznete přibližně na souřadnicích:
GPS: 49°33'47.843"N, 17°26'31.885"EDalší informace

Všem lučištníkům připomínáme, že každý by si měl s sebou přivézt minimálně deset kvalitních šípů (větší počet je vítán). Šípy samozřejmě musí mít zářezy i letky.

Větší část organizačního týmu odjíždí připravovat hru již ve čtvrtek - pokus o komunikaci mailem bude proto s nejvyšší pravděpodobností předem odsouzen k neúspěchu.

Kontakt na němž budou organizátoři v průběhu víkendu k dispozici ještě upřesníme.

A přihlašte se všichni na Stiny!
Stíny se vracejí09:36 27.05.2014Stíny...

Jsou plné nástrah, našeptávačů, nechtěných odlesků špatně začerněné oceli, špionů, vrahů, donašečů... a možná i Vás. Možná právě ten, s kým sdílíte stan, donáší nepřátelům, možná polní kuchařka pomalu přisypává arsenik do guláše, možná rychlý posel je rychlý právě protože utíká prvně k těm druhým.

Doufám, že se mi podaří přilákat i Tebe k nám do Stínového klubu. Záležitost je to jednoduchá, znáš pouze svého nadřízeného a všechno ostatní mohou být tajní nepřátelé. Nebo spojenci. A tvým úkolem je přirozeně omezit informovanost a připravenost druhé strany jejich nenápadnou exterminací. Těch co nejsou spojenci přirozeně.

Jestli si troufáš na ponor do hlubin Stínologické paranoi, neváhej a napiš na email soumrak@email.cz své jméno, přezdívku, věk a herní klan či národ, uveď předmět "Stíny" a budeš zaregistrován. Informační schůzka proběhne v pátek 6.6. okolo 18:30 (bude upřesněno na základě aktuálního harmonogramu) a hra bude trvat podle potřeb až do půlnoci.

Hra je určena pro všechny účastníky - běžné hráče, postavy, ale i pomocné organizátory. Vítěz obdrží odměnu do hlavní hry!
Soumrak 2014 přichází!20:53 09.04.2014

Citadela Blackrock se roztřásla hrozivým rachotem a nelidským řevem. Stovky orků, zrůd a otroků se tlačily okolo mocného kostěného trůnu dychtíce po každém slovu svého náčelníka. Backhand mocně zařval a udeřil svým legendárním kladivem do podlahy, ta zahřměla a pod nohama přítomných se roztrhla.

Ten pach porážky v těchto dnech působil ještě větší zlost než dřív. On, Blackhand Ničitel, nikdy nebude znám jako slaboch! A ať se celý lidský rod připraví, protože Horda je připravena zasadit rozhodující úder! Již brzy nastane soumrak lidí!


Soumrak 2014 přichází v celé své kráse. Stránky jsou upraveny, organizační tým v plné práci, formality vyřízeny a přípravy běží na plné obrátky. Registrace je dnešním dnem otevřena (pokud se máte zájem registrovat, začněte zde! Pomalu se rozbíhá i výběr pojmenovaných a kostýmových postav (pro více informací navštivte tuto stránku).

V sekci dokumentů jsou také k dispozici aktuální pravidla hry, aktualizované pravidla pro zbraně a dokonce krátké pojednání ke kostýmům.

Budeme se na Vás těšit, až nastane Soumrak!
Epilog 201315:49 09.03.2014
Nový Soumrak je na dohled a tak je na čase udělat konečně tečku ta tím minulým. Po osmi měsících vám přinášíme epilog k Soumraku 2013, na který bude navazovat ten letošní. Doufám, že nám zachováte přízeň.

I. Trosky Grand Hamlet

Král Llane přehlédl unavenýma očima bojiště a tiše si povzdychnul. Tady zastavili příval těch zelených ďáblů a dost možná rozdrtili Hordu jednou pro vždy. Zem byla posetá mohutnými orkskými těly, rozsekanými břitkými meči Azerothských pěšáků a rozdupána kopyty královských rytířů. Jejich divošské praporce byly posekány a jejich odporná krev prosakovala do půdy, už tak dost zkoušené a vysílené nečistými kouzly mága Medivha. Tady nejspíš už nikdy nic neporoste. Pláň otrávená démonickým prokletím jejich nepřátel tu zůstane jako věčná připomínka této bitvy.

"Dnes jsme vydobyli velké vítězství," jeho zrak se znovu obrátil k vojsku shromážděnému okolo malé vyvýšeniny, ze které se k nim rozhodl promluvit. "Porazili jsme mocného protivníka a dokázali, že v naší jednotě je síla. Navzdory vnitřním sporům jsme jeden národ a společně jsme schopni vzdorovat všem nepřátelům, i kdyby přišli ze samotných pekel!"

Král se odmlčel a s pýchou pohlédl na své vojsko, navzdory těžkým bojům a mnohým ztrátám stále mocné, a na praporce Stormwindu, Westfallu a Northshire třepetajících nad hlavami jeho mužů v podvečerním vánku, který odnášel dým a zápach smrti pryč na východ, do bažin. "Horda byla rozprášena! Jak říkával můj otec: dokud budou v této zemi a na jejím trůně chrabří lidé, Azeroth nepadne!"

Králi odpověděl mnohohlasný jásot, zatímco nad bitevním polem zapadalo slunce. Na Azeroth se snesl soumrak.


II. Citadela Blackrock

Všem lidským očím skrytá se mezi Mrtvými močály a ohnivým předhůřím Khaz Modanu, ve stínu mocného vulkánu, tyčí pevnost klanu Blackrock. Srdce Hordy, naplněné hlukem stovek orkských válečníků a nespočetného množství otroků, sídlo nejvyššího náčelníka Blackhanda, zvaného Ničitel. Srdce Hordy, které ještě nepřestalo bít. Ani zdaleka.

"Nepřítel se ukázal být silnější, než jsme si mysleli!"

Blackhandův hlas se rozléhal trůnním sálem. V tu chvíli s ním tady bylo jen několik jeho nejbližších pobočníků, kteří přežili masakr v Grand Hamlet, kde se předvoj Hordy po několika dnech bojů střetl s vojskem Aliance v konečné bitvě a prohrál. Většina přítomných nesla stopy tohoto nedávného boje i neslavného ústupu, který následoval. Nesli je však se ctí, každá jizva byla vyznamenáním a důkazem, že bojovali až do úplného konce.

"Tak je to ale správně! Horda potřebuje silné nepřátele! Jen tak budeme silnější! Jen tak budeme jednotní!"

Nejvyšší náčelník rázoval před trůnem z kostí z poražených draenejců a každé své slovo podtrhnul zuřivým mávnutím své nové trofeje. Tou bylo Kladivo Zkázy, slavná zbraň jeho nejbližšího pobočníka Orgrima, který se v kritickou chvíli pokusil vést proti svému vládci vzpouru a byl nakonec na hlavu poražen. Jeho pobočníci polekaně uskakovali, zatímco on pokračoval.

"Tohle byl teprve začátek! Běžte a zjistěte, kam zalezl ten pes Gul'Dan! A povolejte Kilrogga a jeho klan. Chci, aby, než měsíc sedmkrát vyjde na nebi, byla Krvavá dolina připravena k pochodu. Je na čase si přestat hrát a začít válčit! Lok'Tar ogar!"

V očích Blackhanda hořel rudý démonický oheň krvelačnosti a na rtech mu pohrával krutý úsměv, když konečně usedl, zatímco jeho muži běželi vykonat jeho rozkazy.
Důležité informace10:45 11.06.2013
Soumrak 2013 se blíží a proto vám přinášíme pravidelnou, každoroční, várku instrukcí, upozornění, připomínek a vůbec všeobecně podstatných informací:

Instrukce

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce a také soubor pokynů , kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík (2x) a kartička pojištěnce! Hráči mladší 15ti let mít rukavice musí!

Přihlašování a placení

Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že možnost zaplatit účastnický poplatek 60 Kč převodem na účet pomalu končí. Platba musí být na účtu nejpozději ve čtvrtek 13. 6., odpoledne, jinak ji nebudeme moci ověřit. Při platbě na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu (odkaz zde) a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů (odkaz zde). Bez těchto dokumentů není možné se akce zúčastnit.

Jako první věc po příjezdu, prosíme, navštivte registrační stan!

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2 . Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy, Tršice a Daskabát, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy budou označeny šipkami a fáborky. Délka trasy z Daskabátu a Doloplaz je přibližně 2,5km, z Tršic něco málo přes 3km.

Autobus: V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží (viz: Olomouc - Doloplazy, Olomouc - Tršice a Olomouc - Daskabát. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Abyste se případně příliš nemačkali, doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si odjezdy autobusů v následujících dokumentech: Tršice - Olomouc, Daskabát - Olomouc a Doloplazy - Olomouc.

Pozor, při cestování do Doloplaz, zadávejte při hledání spojů "Doloplazy, okres Olomouc" (ne Prostějov)!

Auto: Po domluvě s místní lesním správcem bude autům povolen v pátek vjezd na tábořiště od 16:00 do 18:00. Na tábořišti můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt! Menší množství vozů může parkovat u závory, v případě většího počtu (dozvíte se od orgů na tábořišti) bude nutné zaparkovat v Daskabátu nebo Doloplazech. Stejně tak bude možné v neděli v době od 12:00 do 15:00 přijet na tábořiště věci vyzvednout.

Tábořiště samotné naleznete přibližně na souřadnicích:
GPS: 49°33'47.843"N, 17°26'31.885"EDalší informace

Všem lučištníkům připomínáme, že každý by si měl s sebou přivézt minimálně deset kvalitních šípů (větší počet je vítán). Šípy samozřejmě musí mít zářezy a v ideálním případě i letky.

Větší část organizačního týmu odjíždí připravovat hru již ve čtvrtek - pokus o komunikaci mailem bude proto s nejvyšší pravděpodobností předem odsouzen k neúspěchu.

Kontakt na organizátory v průběhu víkendu: 728584364 (Goldy).
Soumrak pomáhá!09:50 03.06.2013
Ve dnech 14. - 16. 6. 2013 se po celé ČR koná velká sbírková akce "Společně proti leukémii", kterou pořádá Junák - Svaz skautů a skautek ČR na podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Chcete se do akce zapojit, ale nepropásnout přitom Soumrak?Ano, je to tak, Soumrak letos pomáhá a jen díky Vám! Přijde vám to málo? Na místě bude kasička a vy můžete přispět víc. A nebo se zastavte na některé z benzínových pump do akce zapojené a nechte si umýt okno!

P.S.: Do uzavření registrace zbývá cirka deset dní. Do té doby přijímáme i platby předem - myslete na to, že na účtu musí být nejpozději ve čtvrtek 13. června!

Art by saret.
Stíny Soumraku13:00 26.05.2013


Ne každá bitva je jen přímým střetem a ne každý boj je čestný. Zatímco na bitevních polích se tříští zbraně a prolévá krev, ve stínech se plíží zvědové, zrádci, špioni a nájemní vrazi, snažící se převrátit jazýček vah ve prospěch těch, kteří je platí. A právě v těchto stínech, ovládaných gobliními kartely nabízejícími své služby za úplatu vládcům i náčelníkům obou stran, se bude v pátek před bitvou odehrávat nová assassinská hra připravená duem Nox and Kox.

Chcete se zúčastnit? Pošlete e-mail se základními údaji (přezdívka, věk, pohlaví, případně herní frakce) na naši adresu (soumrak(at)email.cz) a do předmětu napište "Stíny") a budete zaregistrováni. Informační schůzka proběhne v pátek 14.6. okolo 18:30 (bude upřesněno na základě aktuálního harmonogramu) a hra bude trvat podle potřeb až do půlnoci.

Hra je určena pro všechny účastníky - běžné hráče, postavy, ale i pomocné organizátory). Vítěz obdrží odměnu do hlavní hry!
Soumrak 2013 přichází!17:45 29.04.2013


Po staletí žilo království Azeroth v míru a prosperitě, ale jeho čas se krátí. Písek v pokroucených přesýpacích hodinách z černého obsidiánu, které dostal princ Llane od čaroděje Medivha, zrnko za zrnkem propadá jejich hrdlem do prázdnoty a na východních hranicích země se shlukují temná mračna. Tam, v opuštěných bažinách tepe mystickou mocí magická brána, Temný portál, kterým přicházejí do světa lidí nezvaní návštěvníci. Orkská Horda, krvelačná armáda prodchnutá démonickou mocí, posedlá myšlenkou na ovládnutí nových zemí. Na Azeroth se snáší soumrak...

Možná jste to už nečekali a možná jste nedoufali, ale je to tak, Soumrak 2013 bude! Armády krvelačné Hordy se střetnou s vojsky Království Azerothu ve dnech 14. - 16. Června 2013 na obvyklém místě u Doloplaz. Registrace (hráčů i postav) je právě zahájena, navštivte naše webové stránky (www.soumraky.cz) nebo sledujte náš Facebook profil (Soumraky), kde se krom aktuálních novinek budou objevovat úryvky z deníků různých postav, komentujících nadcházejí válku.
Epilog13:00 27.06.2012
Epilog

Jak plameny uhasínají a mystické energie, které dříve k sobě poutaly Azeroth a Draenor, pomalu mizí, bloky Temného portálu se hroutí a pak rozpadají na prach, jak se jeho síla vytrácí. Konečnost toho, co se zde stalo je stále zřejmější a zřejmější - Timolian je mrtev, Horda rozprášena, cesta domů uzavřena a Rudý svět se řítí do zkázy.

Země se třese a puká pod náporem sil rituálu, který těžce zkoušený svět zcela vyčerpal. Ohnivé peklo je projevem posledního hněvu umírajícího Draenoru, který se propadá do temnoty. A uprostřed zkázy stojí vyčerpané, ale vítězné vojsko Alianční výpravy.

V jediném krátkém okamžiku se každý jeden z nich stal legendou, zachráncem světa - ale jen málokterý bude mít šanci dostat se domů. Jejich svět na ně ale nezapomene a zvěční své hrdiny navždy v kameni, jako připomínku vítězství, které je odřízlo od domova.


Závěr

Aliance slavně zvítězila a Soumrak 2012 a stáhla tak drtivý náskok Hordy!

Soumrak 2012 tímto končí (ač se zpožděním, za což se omlouvám) a je na čase vše shrnout a uzavřít. Pak poslední děkovačka a potom už jen počkat, až spadne opona. A když to dobře dopadne, třeba se sejdeme zase za rok.

Pokud nám chcete pomoci Soumrak zhodnotit, vyplňte prosím tuto zpětnou vazbu (odkaz), za každou odpověď a připomínku budeme vděčni. Nebo nás ohodnoťte na www.larp.cz, či napište na náš mail.

A užijte si aktualizované galerie a Síň slávy!

Poděkování

Díky všem, kteří se zúčastnili - jednotlivým hrdinům, kouzelníkům, kněžím, elfům, trollům, goblinům i ogrům, stejně jako řadovým velitelům a hráčům. Byli jste výborní a jen díky vám a vašemu nasazení byl letošní Soumrak takový, jaký byl. A dle mého byl opravdu dobrý, navzdory počasí a mnoha mouchám a zádrhelům (a samozřejmě zdržením). Díky Vám všem.

Především pak díky velení Aliance, které se velmi zasadilo o to, aby letos lidé tří království byli konečně zase slyšet a dobyli zaslouženého vítězství. Stejně tak díky každému, kdo se snažil držet své role a Soumrak tak obohatil pro všechny ostatní. Některé momenty byly opravdu výborné.

Poděkování také patří samozřejmě všem organizátorům a jejich pomocníkům. Díky Gauldymu za jeho nové nápady a za práci na questech, díky Halethovi za schvalování zbraní a díky Zetorovi, Nikešovi a Žabičce za jejich nápady, připomínky a pomoc, i když se samotné akce nemohli zúčastnit. Díky správcům měst a hlavních stanů - je to často ta nejnevděčnější a přesto nejdůležitější práce a vy jste se ji zhostili skvěle a jen díky Vám hra mohla běžet tak plynule. A díky všem bestiím - letos jsme vašich služeb využili poprvé a nesmírně jste hru obohatili.

Zvláštní poděkování mám pak vyhrazeno pro několik velmi konkrétních lidí. Pro Terku ?Birinjin? Kasalovou, za její ochotnou pomoc s rekvizitami, do kterých se pustila, navzdory šibeničnímu termínu, s vervou a které dopadly skvěle (ač to v deštivém počasí nakonec nebylo často poznat). Pro Martina Lacha, který si vzal na starost technické zázemí celé akce, pojal ho jako výzvu a zvládl vše na jedničku. A pro všechny, kteří mu pomáhali (především Honza ?Loko? Burda). Bez nich by akce zkrátka neproběhla.

A to je vše! Zas někdy příště.

Za organizátory,

Goldy
Důležité informace00:30 05.06.2012
Soumrak 2012 se blíží, pročtěte si proto, prosím, následující várku instrukcí, upozornění, připomínek a vůbec všeobecně podstatných informací:

Instrukce

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce a také soubor pokynů , kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík (2x) a kartička pojištěnce! Hráči mladší 15ti let mít rukavice musí!

Přihlašování a placení

Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že možnost zaplatit účastnický poplatek 60 Kč převodem na účet se uzavírá - prosím, neplaťte již převodem, není jisté zda vaše platba dojde včas tak, abychom si ji mohli ověřit. Při platbě na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu (odkaz zde) a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů (odkaz zde). Bez těchto dokumentů není možné se akce zúčastnit.

Jako první věc po příjezdu, prosíme, navštivte registrační stan!

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2 . Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy, Tršice a Daskabát, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy budou označeny šipkami a fáborky. Délka trasy z Daskabátu a Doloplaz je přibližně 2,5km, z Tršic něco málo přes 3km.

Autobus: V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží (viz: Olomouc - Doloplazy, Olomouc - Tršice a Olomouc - Daskabát. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Abyste se případně příliš nemačkali, doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si odjezdy autobusů v následujících dokumentech: Tršice (Doloplazy) - Olomouc a Daskabát - Olomouc.

Pozor, při cestování do Doloplaz, zadávejte při hledání spojů "Doloplazy, okres Olomouc" (ne Prostějov)!

Auto: Po domluvě s místní lesním správcem bude autům povolen v pátek vjezd na tábořiště od 16:00 do 18:00. Na tábořišti můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt! Menší množství vozů může parkovat u závory, v případě většího počtu (dozvíte se od orgů na tábořišti) bude nutné zaparkovat v Daskabátu nebo Doloplazech. Stejně tak bude možné v neděli v době od 12:00 do 15:00 přijet na tábořiště věci vyzvednout.

Tábořiště samotné naleznete přibližně na souřadnicích:
GPS: 49°33'47.843"N, 17°26'31.885"EDalší informace

Všem lučištníkům oznamujeme, že každý by si měl s sebou přivézt minimálně deset kvalitních šípů (větší počet je vítán). Šípy samozřejmě musí mít zářezy a v ideálním případě i letky.

Pokud chcete vědět více o herním světě, prostudujte si tento dokument. Pokud se chcete dozvědět více o hrdinech a monstrech Draenoru, nahlédněte potom do bestiáře. Na místě bude k dispozici i kompletní Timolianův deník, včetně dosud nezveřejněných kapitol!

Větší část organizačního týmu odjíždí připravovat hru již ve čtvrtek ? pokus o komunikaci mailem bude proto s nejvyšší pravděpodobností předem odsouzen k neúspěchu. Kontakt na organizátory v průběhu víkendu: 728584364 (Goldy).
Timolianův deník13:10 22.05.2012
V. O kouzelnících

Průchod nebyl zničen, ale jeho Azerothská strana je pevně zapečetěna a otevření by vyžadovalo mnoho síly. Sám jsem záhy přispěchal prozkoumat tento nevídaný kousek vysokého umění a zřetelně jsem rozpoznal stopy magie, kterou mohu přisoudit jen jednomu člověkovi. Zdá se, že Khadgara Aliance zatím vzala na milost - škoda, pevně jsem doufal, že ti mágové, kteří nezradili s námi, budou ze strachu ostatními lidmi navždy vyobcováni. Ale třeba na to ještě dojde.

Už jich koneckonců moc nezůstalo. Čaroděje Azerothu, slavné členy řádu Snících, rozprášila Horda už v době První války a řady mágů z Dalaranu za Druhé války také značně prořídly. O tom kolik jich padlo za naší vzpoury ani nemluvě. Skoro mě překvapuje, že ti zbylí se nezavřeli za brány Fialové citadely a měli odvahu ještě dál bojovat.

Možná věří, že je podpoří elfové, tradiční spojenci Kirin Tor, vládců Fialové citadely. A možná věří, že lidé kouzelníkům odpustí. Tak nebo onak, je to až překvapivě mnoho víry ze strany někoho, kdo obvykle nedůvěřuje ani vlastním sourozencům. Magie nikdy nepřála loajálnosti a pevným svazkům - za úspěch, moc a poznání se platí osaměním a podezřívavostí.

Teprve čas ukáže, jak se situace vyvine. Jen najít nějaký způsob, jak se dozvědět, co se děje na druhé straně trhliny.
Timolianův deník07:50 21.05.2012
IV. Pád Hordy

Má práce postupuje dobře. Navzdory tomu, že Draenor zmítá tichá agonie, proudí mu žilami stále magie, možná dokonce mocnější než v Azerothu. Bylo ji snadné spoutat a využít. I ta zvláštní, hořká pachuť démonické zvrácenosti, která po tom zůstává na jazyku, časem zesládla, tak jako zesládne víno po několika sklenkách. A je i stejně opojná.

Vztyčil jsem věž a rychle se zabydlel. Nebylo těžké si najít několik otroků, a záhy jsem v tomto světě získal také první spojence. Má pracovna se začíná plnit magickými svitky zapsanými v orkských runách a artefakty neznámého původu, má spíž je dobře zásobena a mám oči a uši na všemožných místech.

Právě díky nim jsem se dozvěděl zaznamenání hodné informace - Horda byla na Azerothu rozprášena. Zdá se, že poté, co byl náš malý převrat zastaven, obrátili se dočasní spojenci opět proti sobě. Doomhammer se tak ocitnul v nezáviděníhodné pozici - přišel o značnou část sil, kterou ztratil v bojích proti kouzelníkům, a přišel i o magickou podporu, protože černokněžníci odešli s Gul'Danem a se mnou skoro jako jeden muž. Jeho vojenská síla byla příliš roztříštěná a jeho zásobování se zcela zhroutilo. Musel začít ustupovat a navzdory svým taktickým schopnostem utrpěl několik zdrcujících porážek.

Aliance nakonec dobyla i pevnost na Blackrock Spire a navzdory zkazkám, že tam padl sám Starý lev, což, jak soudím, je orkské pojmenování pro Anduina Lothara, vůdce aliančních armád, byla Horda nakonec definitivně poražena. Orkové se ještě pokusili přeskupit u Portálu a ustoupit zpět do své domoviny, ale zpátky se nakonec dostalo jen několik houfů zbídačených válečníků. Spojená armáda lidí bránu záhy ovládla a uzavřela.
Novinky 201218:35 17.05.2012
Dovolujeme si dnes přerušit pravidelné "vysílání" Timolianova deníku, abychom Vám přinesli další dávku novinek, které se v letošních pravidlech objevují. Čtěte proto, prosím, pozorně, protože ta následující je obzvláště podstatná.

Zkušenosti

Z minulých let je většina z Vás zvyklá, že hlavním zdrojem zkušeností pro povyšování vaší postavy byl boj, respektive zabíjení vašich protivníků. Padlý hráč musel po smrti svému soupeři předat "stužku", která byla součástí jeho glejtu, a tyto stužky bylo možno ve městech využít k získání nové úrovně. Vlastně by se dalo říci, že tento mechanismus patřil mezi stěžejní soumrakovská pravidla.

Letos jsme se ovšem rozhodli, v rámci mnoha změn a snaze vyhovět připomínkám, stužky v této podobě zrušit. Zkušenosti se nadále budou získávat za plnění kvestů, za roleplaying, za vítězství ve velkých bitvách a nově také tréninkem ve městech. Papírová stužka také zůstává směnkou vyjadřující nasbíranou zkušenost, ale už není součástí glejtu.

Proč? Důvodů je hned několik: zaprvé jde o často diskutovanou plynulost boje - častou stížností bylo, že strhávání a předávání stužek v průběhu boje (zvláště při "řadovkách") boj zbytečně zpomalovalo a přerušovalo. Druhým podstatným důvodem je umožnění "oživování v poli" - ve snaze rozšířit možnosti oživování postav přímo v poli (bez potřeby chodit na mrchoviště) jsme došli k mezeře v pravidlech, která by nutila hráče nosit sebou zásobní stužky (a v tu chvíli by se vše komplikovalo, protože by bylo třeba rozlišovat stužky své a stužky nepřátel ). Navíc nám to zjednoduší rozdělování zkušeností za roleplaying - stužky dostanou rovnou některé z pojmenovaných postav a budou oceňovat hráče v průběhu hry.

Výcvik

Co se tréninku týče, dovolím si citovat pravidla hry: "Výcvik je základním způsobem zisku zkušeností. Velitel a jednotka pěti hráčů může ve městě strávit určený čas výcvikem a Správce jim za to přidělí zkušenosti. Množství zkušeností a maximální úroveň cvičených je určena úrovní opevnění města. Za výcvik se platí jídlem."

Výcvik je navíc omezen úrovní opevnění města a povoláním postavy: některá povolání nelze trénovat vůbec , jiná lze ve městech vytrénovat až na šestou úroveň. Výcvik v omezené míře mohou také podstoupit kostýmové postavy (trollové, trpaslíci, kněží a podobně).

P.S.: Při sepisování této novinky jsem si všimnul, že v pravidlech se používá slovo výcvik jak pro trénink postav ve městech, tak pro získání nového povolání pro hráčskou postavu. Pevně doufám, že to nikde není napsáno tak zmateně, aby to mohli hráči zaměnit. Pokud se nám podaří vydat upravenou verzi pravidel před akcí, pokusím se to opravit.
Timolianův deník07:40 16.05.2012
III. Draenor

Draenor, Rudý svět. Vyprahlá poušť. Země, z níž černokněžníci vysáli život a proměnili ji v pustinu. Nebe Draenoru má za dne barvu šarlatu a našinci připadá, jako by bylo v plamenech. Jako by se ocitnul přímo v pekelné výhni. A možná tomu i tak je.

A přesto je to úchvatná podívaná. Je to důkaz moci, která je všem na dosah, ale jen málo kdo se po ní odváží sáhnout. Navzdory tomu, že byl jen loutkou v rukou skrytých pánů a že byl nakonec sražen na kolena svým lidem a musel se podřídit tomu prašivému Doomhammerovi, musím Gu'lDana obdivovat - aby dosáhl svého, nebál se obětovat svůj lid a ani zem pod svýma nohama. Otrávil ji temnotou, aby spoutal její sílu a rozbrázdil ji ohněm, aby si ji podrobil. Vlastníma rukama vyzvedl vulkány a spálil lesy na prach.

Přesto ale není Draenor bez života. Umírající, ale ne mrtvý, je domovem nejen mnoha orků, ale i dalších tvorů. V horských úžlabinách sídlí divocí ogři, které ovládají tajemní gronnové. V usychajících lesích a smrtonosných bažinách žijí divoké šelmy i jejich nespočetná kořist. A v temných místech se skrývají démoni, pro které se tato země stala druhým domovem. A nejen oni - ve stínech nacházejí úkryt příslušníci rasy, která je známá jen ze zkazek. Lid Draenei, první oběť krvelačnosti Hordy.

Chybí zde však civilizace. Pokud zde stála velká města a mocná království, dávno už padla. Nejsou zde dlážděné cesty a zájezdní hostince, jen trosky tajuplného původu a roztroušené vesnice orkských klanů, divoké a nepřívětivé. Když scházíte po velkolepém schodišti na druhé straně Portálu, dlážděném kostmi padlých, jste ohromeni. Pak ale přijde pocit sklíčenosti, který vyvolává divoká pustina. Za Pekelnou citadelou, kdysi sídlem náčelníka Hordy, se nacházejí nezměrné míle písku, popela a ostrých skal.

Ideální místo pro muže, jenž chce být skryt před zraky ostatních.
Timolianův deník09:35 15.05.2012
II. Vzpomínky

Ozvěny té osudové bitvy mě ještě po dvou letech občas budí ze spánku. Snad zbytky svědomí, možná připomínka chyb, které už nikdy nesmím opakovat. Měl jsem nadosah moc, o které se mnohým smrtelníkům ani nesnilo, a ovládnut její vidinou, sáhl jsem po ní příliš hladově a bez rozmýšlení, aby se mi následně rozplynula pod rukama, jako se sen rozplyne s přicházejícím ránem.

Byl to bláhový tah, unáhlený a odsouzený k hořkému konci. Postavili jsme se celému světu - já, ten patolízalský parchant Gul'dan, černokněžníci a nejeden z mágů, který zběhl z řad zkostnatělé Kirin Tor, rytíři smrti, padlí kněží, ogří zaklínači, zotročení démoni a posedlí válečníci - všichni, kteří chápali, kde leží skutečná moc, a neměli strach ji zkusit prohlásit za svou. Postavili jsme se celému světu a svět naši nabubřelou bojůvku rozdrtil pěstí v okované rukavici.

Nic nám nebylo platné naše umění, jímž jsme ohýbali předivo reality, umění, kterým jsme rozpoutali peklo mezi nespočetnými vojsky, která se sešla skoncovat s naší vzpourou. Nikdy nevídané spojenectví mezi Hordou a Aliancí, které už pravděpodobně nikdy nenastane, přineslo na křídlech bouře na břehy toho prokletého ostrova oddíly rytířů zakuté v mitrilu i běsnící orky, trpaslíky, trolly a v neposlední řadě i Khadgara a jeho věrné. Mořská pěna ztmavla krví stovek padlých, ale nebyli k zastavení a převalili se přes nás, jako ohniví mravenci přes vesnici, která stojí v jejich cestě. Cítili jsme se jako bohové, a byli jsme sraženi do bahna jako prašiví psi.
Timolianův deník08:55 14.05.2012
I. Temný portál

Dějiny jsou plné překvapivých zvratů.

Když jsem unikl z bitvy, kterou jsme s ostatními mágy a černokněžníky vedli proti zbytku spojených sil Hordy a Aliance, pochopil jsem, že Azeroth je mi provždy uzavřen. Jak orkové, tak lidé, kteří byli svědky mých činů, mě budou navždy lovit, a já nebudu mít nikdy klid pro svou práci. Musel jsem odejít a Draenor byl mou jedinou nadějí.

Putoval jsem dlouhé dny napříč Mrtvým močálem, než jsem nalezl bránu ke své budoucnosti - legendární Temný portál, který vytvořili Medivh a Gul'dan, aby přivedli Hordu do našeho světa. Stál tam, ve skrytém a nehostinném údolí. Mistrovské dílo šíleného génia. Monument největších čarodějů obou světů v podobě obrovských kamenných bloků jiskřících mystickou energií.

Kdyby se dějiny ubíraly jinou cestou, nikdy bych asi nestál na útesu a neuviděl tu kamenitou krajinu, umírající a trpící, která se skrývala ve středu kdysi životem kypícího močálu. Nikdy bych neviděl zkázu, která se ze světa na druhé straně šířila do Azerothu a nikdy bych se neobdivoval jemnému závoji energie, který oba světy odděloval.

Kdyby se dějiny ubíraly jinou cestou, nejspíš bych se nikdy neodvážil Portálem projít.
Soumrak přichází...22:05 13.05.2012
...již za čtyři týdny!

Ne, stále nepropadáme panice, navzdory prořídlým řadám vojáků a pod tlakem dalších povinností, které nás nutí odvracet pozornost od organizace již šestého ročníku Soumraků! Pokud přijedete Vy, Soumraky určitě budou.

Pravidla pro kouzelníky, kněží i další postavy už procházejí finálními revizemi, a když Wizardy (aka Mocný Timolian) konečně odtrhne oči od knih a přestane předstírat přípravu na maturitu, zveřejníme první výsledky konkurzů a aktualizujeme seznam hledaných postav. Všem pak v rychlém sledu začneme posílat potřebné dokumenty - dozvěděl jsem se, že v tomto ohledu skvělé služby odvádějí závodní křečci a tak jsme jich pořídili celou smečku.

Dalším velkým restem, který se pokusíme v následujících dnech dohnat, je Timolianův deník, který od počátku provázely samé trable. Z technických důvodů Vám bohužel nebudeme schopni naservírovat další díly v audiopodobě (leda by se objevil nějaký dobrovolník, který má čas, schopnosti a vybavení se s tímto úkolem poprat), ale od zítřejšího rána čekejte pravidelné porce textové verze.

Navíc vám dlužíme představení ještě několika letošních novinek, ale na ně také časem dojde.

A pamatujte... Zima se blíží...

Tedy vlastně Soumrak... samozřejmě, že Soumrak se blíží.
Registrace zahájena!16:30 05.04.2012
Popraskaná červená pustá pláň, prach a rudý písek. Země na obzoru puká a k nebesům se derou plameny, které umírající svět ve smrtelných křečích chrlí ze svého nitra. A nad tím vším nebe v barvě krve, bez oblak, jemuž kraluje zlověstné karmínové slunce, zdroj všudypřítomné výhně. Výprava do Draenoru je výpravou do pekel a vzdálený řev běsnících orků tento pocit jen umocňuje. Ale již není cesty zpět. Už není kam ustoupit. Začíná válka...

Registrace na Soumrak Draenoru 2012 zahájena!

Válečníci a válečnice, hrdinové obou světů, potencionální účastníci Soumraku 2012, dvolujeme si Vám oznámit, že registrace byla zahájena. Přihlašte se co nejdříve (připomínáme, že platba předem vyjde na pouhých 60 Kč), prostudujte novou verzi pravidel a dále sledujte novinky a aktualizace.

Přihlásit se můžete zde.

Další instrukce naleznete tady.

Aktuální verzi pravidel hledejte zde.

Máte-li zájem o některou z postav, nebo o post bestie, hledejte zde.
Timolianův Deník01:10 04.04.2012
Timolianův Deník - Prolog

Pokud cítíte narušení v síle, nemýlíte se!

Omlouváme se za výpadek v aktualizacích a posunutí termínu otevření registrace, která bude nakonec spuštěna tento čtvrtek. Ovšem, abyste si mohli zkrátit čekání, přinášíme první část exkluzivního Timolianova deníku!

Novinky 201222:40 27.03.2012
Zásahové plochy

Je to tak. Udělali jsme si malý průzkum, zvážili pro a proti a nakonec se rozhodli "jít s dobou" a změnit zásahové plochy. Náš nejvyšší zbrojmistr, Haleth, vše už sepsal do pravidel a tak si rovnou dovolím příslušnou pasáž citovat: "Zásahové plochy jsou trup, celé nohy od stehen až po kotníky a celé paže od ramen až k zápěstí."

Nezásahové plochy (tedy hlava, krk a rozkrok) zůstávají nadále zakázanými a stejně tak například bodat se stále nesmí ani náznakem, zde zatím žádné změny neproběhly. Také nenastaly ani změny v povolených zbraních, na jejichž bezpečnost budeme nadále pečlivě (ale s rozumem) dbát - tedy snad až na možnost povolit netypické zbraně konkrétním postavám, u nichž si to zadání vyžaduje. Takové zbraně ale nebude moci používat nikdo jiný, než komu byly schváleny.

A to je k boji vše. Vlastně skoro vše. Ještě máme pár novinek a úprav, které se jej svým způsobem týkají, ale jejich podobu ještě pilujeme. Vše se čas dozvíte.

Možná už ve čtvrtek?

A mimochodem, za pár dní začíná registrace.
Novinky 201223:20 25.03.2012
Města, klany a království

Už jste si zajisté všimli toho, že letos, tak jako už před třemi lety, do bitvy nastupují nové klany Hordy, a i mezi národy Aliance proběhla drobná změna. Vězte, že jde o změnu především příběhovou, výsostné barvy zůstávají stejné: Rozříštěná ruka bude rudo-černá, Hromovládní budou žluto-černí a stará dobrá Krvavá dolina zůstává oranžovo-černá. Černo-bílé barvy Gilneasu pak v tomto roce přebírá znovuobnovené království Azerothu, jehož vojsko zajisté touží po pomstě za porážku, kterou jim Horda uštědřila.

V souvislosti s těmito obměnami bychom ale také rádi upozornili na novinky v systému hry. Po uvážení a kladných zkušenostech z minulého ročníku jsme se rozhodli zrušit vazbu národ/klad ? město a trvale snížit počet měst ve hře na tři. Tento krok zvýší důležitost měst i hlavních stanů obou stran (jejichž role bude nadále posílena) a nám zároveň odlehčí organizační zátěž ? správců je vždy jako šafránu.

Navíc jsme se rozhodli přenést početní limity hráčů z národů a klanů přímo na herní stranu (tedy Alianci, nebo Hordu) a dát tak prostor formování různě velkých herních frakcí s různým zaměřením ? elitní bojové skupiny, početní obránci měst, budovatelé ekonomiky a podobně. Herní strany by měli být semknutější, ale jednotlivé frakce si nadále zachovají značnou míru autonomie.

Těšíte se? My taky.

Tak zase v úterý...
Novinky 201223:20 23.03.2012
O Dungeonech a Bestiáři

První z nabízených novinek, s jakou za Vámi přicházíme, je nový typ questů, který by mohl vyplňovat část sobotního herního času. O co se jedná?

Svá doupata dobrodruhům otevírají koboldi, draci a nespočet dalších stvoření a zrůd, co dlí nad svými nastřádanými poklady. Vyhoštění čarodějové i pološílení druidi stráží zapomenuté relikvie, aby poměřili svou moc s družinami Aliance a Hordy. Tady vítězí nejen síla, ale i rychlost a důvtip.

Dungeony, to jsou neutrální kolbiště, labyrinty, jeskyně protkané pastmi i nedůvěřiví strážci se záludnými otázkami. Naverbujte do své družiny věrné druhy a navzdory zuřící válce, pusťte se za slávou a bohatstvím!

V souvislosti s Dungeony a mnohými dalšími questy se na vědomost dává, že hledá se tým nebo jednotlivci, který by se zhostil role Bestiáře. O co jde?

Jsi-li zkušenější hráč, který dává přednost především boji a hraní rozličných postav, popřemýšlej o této roli. Můžeš s sebou klidně vzít celou partu a společně s ní se zhostit jedné určité role, nebo fungovat jako pomocná ruka tam, kde bude potřeba. Vše záleží jen na předchozí domluvě. Zproštění účastnického poplatku je samozřejmostí.

Veškeré další informace na gauldy(at)email(dot)cz (předmět, prosím, nadepisujte jako "Bestiář").
Zprávy z Velké rady23:20 20.03.2012
Vzduch v širém kraji rozvířil hlas bubnů, koná se velká událost, říkají. Toho dne, 11. 2. 2012, totiž zasedla velká organizátorská rada (překvapivě v Praze, členy užšího týmu jsou letos jen dva Olomoučáci, nepočítáme-li nejvyššího byrokrata), aby rozhodla o podobě letošního Soumraku Draenoru 2012.

V takřka kompletní sestavě (Goldy, Gauldy, Haleth, Wizardy, Žabka a Nikeš + návštěvy a hlasy poradní) jsme dali hlavy dohromady, abychom popřemýšleli, jak aktuální ročník Vám, hráčům, zpříjemnit, zpestřit a ozvláštnit. Symbolických bezmála šest hodin jsme rokovali, aby právě šestý Soumrak byl výrazným krokem vpřed, třeba i startem do nové éry naší tradiční bitvy. Vyslyšeli jsme mnoha přáním z Vašich řad a stále jsme otevřeni dalším nápadům a připomínkám ? protože Soumrak děláme především pro Vás.

Novinky Vám dáme pociťovat postupně, aby nikdo nebyl zahlcen nenadálým návalem informací, už teď ale můžeme nakousnout, že došlo k dlouhé debatě o soubojovém systému, stužkách, herní ekonomice nebo třeba počtu měst. Zápis z porady je koneckonců dlouhý šest stran a pokrývá dvanáct různých témat (úkoly pro tým v to nepočítaje).

Budeme se na Vás těšit, až nastane Soumrak.
Jaro se blíží17:30 18.03.2012
Jaro je ve vzduchu a to znamená, že orgové vylézají z brlohů a snaží se probrat ze zimního spánku. Do registrace zbývají pouhé dva týdny a i Soumrak 2012 je už co by kamenem dohodil a je tudíž na čase Vás začít seznamovat s novinkami a dopovat zprávami.

Dnešním dnem začínají pravidelné pravidelný přísun informací (vždy v neděli, úterý a čtvrtek) a začneme krátkým přehledem, toho co Vás čeká: nakoukneme do zákulisí týmu a představíme si jeho členy, seznámíme vás s novinkami v pravidlech i ve hře vůbec, dozvíte se něco o letošních postavách a herních stranách a také konečně přijde na řadu již dlouho slibovaný Timolianův deník, který vás uvede do děje a překlene mezeru mezi minulým a letošním ročníkem.

Nalaďte si nás zase v úterý.

Vaši organizátoři.
Soumrak 201218:30 31.01.2012


Těžké kamenné bloky Temného portálu se tyčily nad pochmurnými bažinami Black Morass jako vykotlaný zub. Zlověstný, v mlze skrytý pomník nedávných válek, které hrozily přinést zánik mnoha zemím. Tichý, ale ne mrtvý. Výboje magické energie v podobě jedovatě zelených a fialových záblesků čas od času ozáří zbídačenou krajinu, aby připomněly, že brána mezi světy je možná zavřená, ale ne zničená.

A tam někde na druhé straně, na Draenoru, nehostinném rudém světě, čekají. Neunaveni dlouhou válkou, naplněni hladem po boji a žízní po krvi, spalováni prokletím krve démonů a toužící po pomstě. Nespoutané a neporažené klany Hordy, trvalý stín nesmírné hrozby pro svobodná království Azerothu. Dokud brána stojí, hrozba nezmizí. A proto je třeba překročit prázdnotu a přinést Draenoru soumrak...


Soumrak 2012 přichází! Armády Hordy a Aliance se tentokrát střetnou ve dnech 8. - 10. června 2012 na obvyklém místě u Doloplaz. Registrace bude zahájena již 31. března, a pokud se nemůžete dočkat, sledujte naše webové stránky kde se krom aktuálních novinek budou objevovat úryvky z deníku proradného a mocichtivého mága Timoliana, které vám prozradí mnohé o nadcházejícím ročníku!
Soumrak je tu!3:00 26.05.2011
Instrukce

Už je to tady. Soumrak 2011 je za humny. Proto neváhejte a čtěte následující várku instrukcí!

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce a také soubor pokynů , kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík a kartička pojištěnce! Hráči mladší 15ti let mít rukavice musí!

Přihlašování a placení

Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že účastnický poplatek 60 Kč na osobu bylo možné zaplatit do neděle (20.5.2011). Při platbě později, nebo na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů.

První věc, kterou prosíme po příjezdu na tábořiště udělejte, je návštěva registračního stanu.

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2 . Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy, Tršice a Daskabát, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy budou označeny šipkami a fáborky. délka trasy z Daskabátu a Doloplaz je přibližně 2,5km, z Tršic něco málo přes 3km.

Autobus. V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Aby jste se případně příliš nemačkali doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si příjezdy a odjezdy autobusů v těchtom dokumentech Ol->Dolo, Ol->Trš , Ol->Das , Dolo->Ol, Trš->Ol, Das->Ol

Pozor, při cestování do Doloplaz, zadávejte Doloplazy, okres Olomouc! (ne Prostějov).

Auto. Autem pravděpodobně půjde v pátek od 16:00 do 19:00 dojet až k tábořišti(bude záležet na vůli pana lesáka). Tam můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt. Parkovat je pro menší množství vozů možné u závory. V případě většího počtu (dozvíte se od orgů na tábořišti) bude nutné zaparkovat v Daskabátu nebo Doloplazech. Stejně tak bude pravděpodobně možné v době od 12:00 do 14:00 přijet na tábořiště věci vyzvednout.

Tábořiště samotné naleznete přibližně na souřadnicích:
GPS: N 49°33.928', E 17°26.746'
REGISTRACE ZAHÁJENA23:00 10.04.2011REGISTRACE NA SOUMRAK LORDAERONU 2011 BYLA ZAHÁJENA !!Přesunutí tábořiště!00:20 28.05.2010
Pozor! Z důvodu neprůjezdnosti cest bylo tábořiště přesunuto! Prosím, prostudujte následující mapu (odkaz) pro porovnání polohy nového a starého tábořiště. Na této mapě (odkaz) můžete polohu tábořiště (a sním i přístupové cesty) nastudovat v širších souvislostech.

Autem doporučujeme se k tábořišti přibližovat z druhé strany (od Tršic/Daskabátu/Velkého Újezda), odkud je možno přijet po kvalitnější cestě. Ovšem stále platí omezení pro vjezd do lesa (závory) a tudíž je třeba stále auta parkovat mimo herní oblast (ve vesnici např.).

Pokud půjdete pěšky z Doloplaz, nesnažte se překonat potok v místech u starého tábořiště. Podle posledních informací je poněkud rozvodněný. Bezproblémové přístupové cesty budou značeny.

Nové tábořiště najdete přibližně na souřadnicích: 49°33'47.957"N, 17°26'31.866"E
Soumrak 2010 - Informace22:45 25.05.2010
Instrukce

Už je to tady. Soumrak 2010, konaný jako v předchozích letech u Doloplaz (okres Olomouc), se nezadržitelně blíží a je na čase do světa vypustit poslední várku informací a instrukcí! Proto neváhejte a čtěte!

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce (*.doc) a také soubor pokynů (*.pdf), kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík a kartička pojištěnce! Hráči mladší 15ti let mít rukavice musí!

Přihlašování a placení


Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že účastnický poplatek 60 Kč na osobu bylo možné zaplatit do pátku (21.5.2010). Při platbě později, nebo na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů.

První věc, kterou prosíme po příjezdu na tábořiště udělejte, je návštěva registračního stanu.

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2. Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy a Tršice, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy z Tršic a Doloplaz budou označeny šipkami.

Autobus. V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Aby jste se případně příliš nemačkali doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si příjezdy a odjezdy autobusů v tomto dokumentu (*.doc).

Auto. Autem se dá dojet až k chatě Olešnice (nebude-li cesta extrémně rozmočená). Tam můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt. Parkovat je možné v Doloplazech. Pro cestu k chatě Olešnice se z Doloplaz vydejte cestou na Tršice odbočte první odbočkou vlevo za vesnicí. Pojedete po kamenité cestě lehce do kopce směrem k lesu. Na první odbočce se pak dejte vpravo. Cesta vede chvíli po vrstevnici a poté zajíždí do lesa a začne prudce klesat. Trasu příjezdu k Olešnici můžete prostudovat na některé z přiložených map.

P.S.: Hledejte nás na souřadnicích: 49°33'54.242"N, 17°26'6.413"E

Závěrem malá prosba: Pokud se chystáte jít k volbám, učiňte tak již v pátek před odjezdem, abyste v sobotu nemuseli odjíždět ze hry. Děkujeme
Věk Chaosu (Kapitola V.)20:45 20.05.2010
Pojďte a poslechněte si příběh o velké válce. O válce dvou národů, která započala Věk Chaosu. O válce na jednom z mnoha světů, která stála na počátku událostí, které ovlivní všechny. Pojďte a poslechněte si příběh o válce mezi lidmi a orky, mezi slavným královstvím Azerothu a běsnící Hordou, posedlou démonickou krvelačností. Pojďte a poslouchejte pozorně, neboť tento příběh je příběhem nás všech...

Kapitola V.

Dvacet let Medivh spal a zatímco jeho duše cestovala zásvětím, o jeho tělo se staral řád z Northshire. Pak se ale náhle probudil, dospělý muž okraden o své mládí, v očích chlad, ve vlasech již šediny. Svou moc ale zcela opanoval.

Medivh přijal titul Strážce, jak mu matka předurčila a plnil jej svědomitě. Sám ale prahnul hlavně po vědomostech. Dlouhé měsíce trávil zavřený v Khazaran, v temné věži v lesích, kde studoval prastaré svazky ze všech koutů světa. Častěji a častěji jeho duše opouštěla tělo a vydávala se na toulky za hranice Azerothu a nebál se ani vstoupit do Vnější temnoty. Protože temnota sídlila v jeho srdci.

Ovládalo ho zvláštní šílenství a často jako by nebyl sám sebou. Na jednu stranu byl ochráncem světa a na druhou rozmlouval s nejmocnějšími démony. Na jednu stranu byl Strážcem Azerothu a na druhou se zdál toužit po jeho zničení, jako by zahořkl proti lidem, z nichž vzešel. Vydával se po temných stezkách a uzavíral netušené pakty s tajemnými mocnostmi a ani jeho nejbližší ho od toho nedokázali odradit. Neposlouchal svoji matku a nebál se ani postavit modrým drakům, kteří prý vládnou magií daleko přesahující možnosti jiných tvorů a kteří jej přišli varovat.

A v době, kdy byl nejmocnější ze smrtelníků a první z ochránců světa sžírán zevnitř, náhle přišel útok.
Věk Chaosu (Kapitola IV.)18:40 12.05.2010
Pojďte a poslechněte si příběh o velké válce. O válce dvou národů, která započala Věk Chaosu. O válce na jednom z mnoha světů, která stála na počátku událostí, které ovlivní všechny. Pojďte a poslechněte si příběh o válce mezi lidmi a orky, mezi slavným královstvím Azerothu a běsnící Hordou, posedlou démonickou krvelačností. Pojďte a poslouchejte pozorně, neboť tento příběh je příběhem nás všech...

Kapitola IV.

Medivh, syn Strážkyně Aegwyn a čaroděje Nielase Arana, prvního z kouzelníků Království Azerothu, jež pro svou slávu a velikost neslo stejné jméno jako svět sám. Medivh, Strážce Tajemství, dědic moci. Medivh, který zradil svůj svět a uvrhnul jej do Věku Chaosu, let plných válek a krveprolití.

Jeho matka ho ponechala v péči otce a zmizela opět za svým posláním. A tak Medivh vyrůstal na dvoře krále a stal se přítelem prince Llanea i mladého Anduina Lothara, jehož osudem bylo stát se prvním rytířem země. Jeho dětství bylo šťastné a jen stěží někdo mohl spatřit stín, který na něm ležel. Stín, který čekal na svůj čas.

Ten čas přišel se čtrnáctým rokem života. Království bylo pokojné a prosperovalo, král Adamant vládl moudře a nic nenasvědčovalo tomu, že se to mělo změnit. Medivh, talentovaný kouzelník, již měl brzy vstoupit do světa dospělých a všichni očekávali, že se stane učedníkem některého z královských mágů. On sám ovšem na něco takového vůbec nemyslel. Noc za nocí jej trápily noční můry a bojem s nimi byl vyčerpán a rozpolcen.

Když pak nadešla noc v předvečer jeho čtrnáctých narozenin, děsivé sny jej zcela přemohly. Křičel ze spánku a divoce se zmítal, nebylo jej ale možno probudit. Probouzela se v něm moc ukrytá jeho matkou a on na ni nebyl připraven. Naprosto jej pohltila a v ničivých gejzírech vyvěrala ven.

Tu noc se náhle před branami královské citadely objevila stovka klériků, kněžích z Northshire, jež vedeni zlou předtuchou přišli mladému Medivhovi na pomoc. Až spojená moc stovky těchto léčitelů a Nielase Arana přinesla trpícímu úlevu. Medivh upadl do hlubokého spánku.
Věk Chaosu (Kapitola III.)21:05 03.05.2010
Pojďte a poslechněte si příběh o velké válce. O válce dvou národů, která započala Věk Chaosu. O válce na jednom z mnoha světů, která stála na počátku událostí, které ovlivní všechny. Pojďte a poslechněte si příběh o válce mezi lidmi a orky, mezi slavným královstvím Azerothu a běsnící Hordou, posedlou démonickou krvelačností. Pojďte a poslouchejte pozorně, neboť tento příběh je příběhem nás všech...

Kapitola III.

Plány Padlého čekaly na své naplnění dlouhé roky, ale co jsou pozemské roky pro bytost, která trvá věčnost? Aegwyn čekalo ještě mnoho vítězných bojů a její činy přešly v písně a legendy. Ale i její čas se měl naplnit.

Ač mocnou, byla stále smrtelnicí a jednou musel přijít čas, kdy bude třeba předat titul Strážce, aby nebyl řetěz přerušen. Ona však ve své vzdorovitosti odmítala přijmout radu kohokoliv z Řádu. Rozhodla se totiž, že sama zvolí, komu svou moc odkáže. A že její volbou nebude nikdo jiný, než dědic její krve.

Co ji k tomu vedlo? Snad touha být matkou? Snad touha dát život bohu? Nebo snad Sargerasův stín našeptávající ji lži a živící její svéhlavost? Tak nebo onak, Aegwyn svedla jednoho z nejmocnějších čarodějů řádu, dvorního čaroděje lidského království na jihu východních zemí, a když nadešel její čas, porodila syna. Tomu synovi dala jméno Medivh, což znamená Strážce Tajemství, a do jeho těla vložila obrovskou moc, která se měla probudit s čtrnáctým rokem života.
Věk Chaosu (Kapitola II.)16:30 27.04.2010
Pojďte a poslechněte si příběh o velké válce. O válce dvou národů, která započala Věk Chaosu. O válce na jednom z mnoha světů, která stála na počátku událostí, které ovlivní všechny. Pojďte a poslechněte si příběh o válce mezi lidmi a orky, mezi slavným královstvím Azerothu a běsnící Hordou, posedlou démonickou krvelačností. Pojďte a poslouchejte pozorně, neboť tento příběh je příběhem nás všech...

Kapitola II.

Strážci byli mocní smrtelníci živení magií nejschopnějších čarodějů svého věku, kteří se sdružili v tajném Řádu Tirisfalu. Byli to schopní kouzelníci zcela oddáni poslání chránit Azeroth před hrozbou z Vnějšího prázdna, z šíleně vířící temnoty, jež byla domovem démonické Plamenné legie a jejího vůdce, Sargerase.

Strážci se zdáli být obdařeni božskou magickou mocí, ale byli to jen smrtelníci. A jako všichni smrtelní tvorové, i oni měli své nedostatky.

A osud tomu chtěl, aby ten nejmocnější byl zároveň ten nejlidštější. Aegwyn, žena, čarodějka nepředstavitelné moci, byla zároveň vzdorovitá, zpupná a svéhlavá. Nechtěla se nechat ovládat muži a když přišel její čas, odmítla se vzdát své role Strážce a předat své poslání někomu mladšímu.

Její kouzla jí zachovaly mládí a ona dál s lehkostí porážela pekelné stvůry deroucí se skulinami do jejího světa. Byla tak opojena svou mocí, že se nakonec nebála postavit se samotnému vládci temného podsvětí, padlému titánovi, plamennému bohu Sargerasovi a zvítězila.

Ale její vítězství bylo zároveň znamením mnoha porážek, které měli Azeroth díky její zpupnosti postihnout. Nikdo se totiž nemůže postavit byť jen odrazu pána Plamenných legií, aniž by na něj padl jeho hrůzný stín. I když byl Sargeras schopen do Azerothu dostat jen část své moci a svého já, protože od dob Study neexistovala síla, která by byl schopna otevřít bránu tak rozsáhlou, aby jí prošel, souboj s ním Aegwyn zcela vyčerpal a ona se tak stala nic netušíc obětí jeho spletitých tenat.
Věk Chaosu (Kapitola I.)17:30 19.04.2010
Pojďte a poslechněte si příběh o velké válce. O válce dvou národů, která započala Věk Chaosu. O válce na jednom z mnoha světů, která stála na počátku událostí, které ovlivní všechny. Pojďte a poslechněte si příběh o válce mezi lidmi a orky, mezi slavným královstvím Azerothu a běsnící Hordou, posedlou démonickou krvelačností. Pojďte a poslouchejte pozorně, neboť tento příběh je příběhem nás všech...

Kapitola I.

Azeroth. Prastarý svět kypící životem v mnoha podobách a pulsující mocnou magií. Když jej kdysi dávno titánské ruce tvůrců vyrvaly z chaosu, soustředili tuto magickou moc do jediného velkého jezera, do Studny věčnosti.

Ale to už je dávno. Jsou to tisíce let a Studna už je historií, polozapomenutou bájí. Její síly lákaly divoké démony z vnějšího prázdna a první obyvatelé Azerothu s nimi svedli zuřivou bitvu, která svět rozervala na kusy a jejíž jizvy už se nikdy nezahojily. Magie je nyní rozptýlena, jako když kámen spadlý na hladinu rozstříkne vodu v jemnou tříšť, a pevnina rozdělena na kontinenty. Azeroth se za ty tisíce let změnil, ale démoni nezapomínají a jejich čas neplyne tak, jako ostatním živým tvorům.

Do dějin vstoupili lidé a na východní pevnině začali budovat svá království. Spřátelili se s elfy a trpaslíky, obchodovali s gobliny, bojovali s trolly. Jejich divoká touha po vědění je nutila pronikat do vzdálených končin a odhalovat přírodní tajemství. V nedlouhé době ovládli i magii a začali splétat kouzla.

Lidé mají krátký život a proto se v jeho průběhu snaží uspět co nejvíce. Starší národy, zejména pak elfové žijící na severu východního kontinentu, se ale obávali, aby tato divoká honba lidských čarodějů za magickou mocí neotevřela opět brány démonickým hordám, toužících po pomstě. A tak nejmocnější čarodějové mnoha ras východu spojili a dali život Strážci, který měl takovému případnému nebezpečí čelit...
Registrace zahájena !23:59 31.03.2010


Sekery a meče je chladily v rukou a dávaly jim slastný pocit nepřekonatelné síly. Srdce jim bušila jako zvony, avšak oni stáli bez hnutí, a s tvrdým pohledem a odvahou sledovali obzor. Tam za lesem, za horami, za planinami plnými divé zvěře pochodoval nepřítel. Tam v dáli ležel jejich osud. A osud jejich blízkých, jejich rodin, jejich národů, ležel tam osud tohoto světa. A soumrak přichází...

Registrace na Soumrak Azerothu 2010 zahájena!

Stateční válečníci, sličné bojovnice, a vůbec všichni potencionální účastníci Soumraku 2010!

Dovolujeme si Vám oznámit, že registrace na Soumrak 2010 byla zahájena.

Přihlásit se můžete zde. Další instrukce naleznete tady.
Registrace na Soumrak se blíží00:00 24.03.2010
Ctihodní válečníci, slovutné válečnice!

Čas se nachýlil a do Soumraku 2010 zbývá jen neuvěřitelných deset týdnů! Ještě jste nezačali s přípravami? Možná je ta správná chvíle. Ještě jste se nerozhodli za koho pojedete? Už je načase!

Registrace na Soumrak 2010 se otevírá již 31. 3. 2010 !


Těšíte se? Chcete znát více informací? Sleduje pravidelně stránky Soumraku! Pravidelně zde naleznete aktualizace, informace o novinkách ve hře a každý víkend také jedna ze šesti kapitol vyprávění ,,Věk Chaosu'', které slouží jako úvod pro Soumrak 2010.

Že ještě nemáš jasno v tom, ke které straně se přidáš a nevíš, kdo tu vlastně bojuje?

Letos proti sobě stanou spojené armády Království Azerothského a krvelačné šiky řvoucí jednohlasně: ,,Horda''

Své domovy budou chránit vojska ze:
Stormwindu
Westfallu
Northshiru

Nová území se pokusí obsadit klany:
Dračí chřtán
Blackrock
Krvavá dolina

Ke komu se přidáš ty? Registrace se otevírá 31. 3. 2010 !
Soumrak 2010 přichází...14:25 11.12.2009


Každá kniha má svou poslední stranu a každý příběh jednou skončí. I válka mezi Aliancí a Hordou je u konce. Třískot oceli utichl a krveprolití ustalo. Stalo se minulostí a z minulosti přešlo v legendy. A nastal čas nových hrdinů a nových příběhů, které vyprávějí nové knihy. Ovšem, každá kniha lze číst vícekráte, než jednou...

Obraťme zpátky na první list a vraťme se tam, kde náš příběh začal. Připadalo Vám, že si vítězství zasloužili jiní? Že velitelé měli rozhodnout jinak, že králové a náčelníci měli zvolit jinou taktiku, nebo že se vojáci měli zachovat statečněji? Připadalo Vám, že všechno mohlo být jinak? Vraťte se s námi a začněme znovu! Pojďte s námi opět psát historii mečem a magií!


Nad královstvím Azerothu se vznáší soumrak. V bažinách na západních hranicích se plíží zlo a kupci z těch krajů přinášejí neblahé zvěsti o tvorech, kteří nejsou z tohoto světa. Krvežíznivé obludy se zelenou kůží, útočící v noci na osady místních lovců a napadající osamělé karavany putující hustými lesy. Vysocí, svalnatí a divocí, jako démoni z Pokřivené temnoty. Říkají si orkové a vypadají, že přišli jen ničit a dobývat.

Zatím jde jen o ojedinělé případy, ale přibývá jich. Přicházejí zprávy o nových útocích i nových protivnících. Z temnot se vynořují jezdci na stvůrných vlcích, černokněžníci vládnoucí ohněm a strachem, obři. Stvůra za stvůrou se vrhá na království lidí, aby si urvala svůj kus kořisti a zdá se, že se blíží válka, jakou nikdo z lidí ještě nezažil.

Soumrak 4: Soumrak Azerothu přichází! Těšte se, protože ve dnech 28. - 30.5. 2010 se bubny a rohy znovu rozezní...
Soumrak 2009 - Informace09:45 30.05.2009
Instrukce

Už je to tady. Soumrak 2009, konaný jako v předchozích letech u Doloplaz (okres Olomouc), se nezadržitelně blíží a je na čase do světa vypustit poslední várku informací a instrukcí! Proto neváhejte a čtěte!

Nastudujte si prosím časový rozvrh akce (*.doc) a také soubor pokynů (*.doc), kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, kožené rukavice, zavírací špendlík a kartička pojištěnce! Každý hráč mladší 15ti let musí mít rukavice!

Přihlašování a placení


Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že účastnický poplatek 60 Kč na osobu je možné zaplatit do tohoto pondělí (1.6. 2009). Při platbě později, nebo na místě to už bude celých 100 Kč na osobu. Všichni vedoucí skupin, nechť si s sebou přivezou vyplněnou přihlašovací listinu a každý jednotlivec mladší 18ti let MUSÍ mít podepsané dobrozdání rodičů.

První věc, kterou prosím po příjezdu na tábořiště udělejte, je návštěva registračního stanu.

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2. Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy a Tršice, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy z Tršic a Doloplaz budou označeny šipkami.

Autobus. V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Aby jste se případně příliš nemačkali doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si příjezdy a odjezdy autobusů v tomto dokumentu (*.doc).

Aktuálně se pokoušíme domluvit doplňkový spoj pro nedělní cestu z Doloplaz do Olomouce. Dáme vědět, jak jsme dopadli.

Auto. Autem se dá dojet až k chatě Olešnice (nebude-li cesta extrémně rozmočená). Tam můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt. Parkovat je možné v Doloplazech. Pro cestu k chatě Olešnice se z Doloplaz vydejte cestou na Tršice odbočte první odbočkou vlevo za vesnicí. Pojedete po kamenité cestě lehce do kopce směrem k lesu. Na první odbočce se pak dejte vpravo. Cesta vede chvíli po vrstevnici a poté zajíždí do lesa a začne prudce klesat. Trasu příjezdu k Olešnici můžete prostudovat na některé z přiložených map.

P.S.: Hledejte nás na souřadnicích: 49°33'54.242"N, 17°26'6.413"E
Registrace zahájena!23:45 17.04.2009
Konstelace všech hvězd a měsíců obou světů je příznivá a bohové jsou nám zajisté nakloněni, válka tedy může započít. Temný portál, doposud povětšinou mlčenlivě stojící uprostřed pustin, se opět probouzí aby se stal mostem mezi Azerothem a Rudým světem Draenoru a Horda i Aliance začínají zbrojit, protože přichází rozhodující střetnutí...

REGISTRACE NA SOUMRAK 2009 BYLA PRÁVĚ ZAHÁJENA!

Hledáte podrobnější informace k registraci? Již nehledejte více. Všechno potřebné se dozvíte v tomto dokumentu, který se nachází v sekci pravidel a návodů! Připomínáme, že jen ti, kteří se zaregistrují a zaplatí předem mají účastnický poplatek 60 Kč.

Sekce pravidel a návodů aktualizována!

Nahlédněte do sekce pravidel a uzříte, že je již k dispozici verze pravidel pro Soumrak 2009, a to jako vždy ve vyhotovení pro Hordu a pro Alianci (a jako vždy jde jen o kosmetické rozdíly). Pamatujte, že platná je pouze aktuální verze pravidel (nyní je to verze 3.0).

Ve stejné sekci také naleznete zcela nový dokument zabývající se zbraněmi. Pravidla pro zbraně podrobněji rozepisují požadavky na podobu zbraní pro Soumrak 2009, takže si jej rozhodně nastudujte, ať víte, zda splňujete potřebné podmínky. Na případné dotazy zajisté rádi odpoví naši zbrojmistři.

Stále ještě hledáme správce i CP!

Krátký pohled do sekce "Hledáme" vám prozradí, které všechny postavy a posty stále ještě nejsou obsazené a je možné se o ně ucházet. Připomínáme, že správci měst a hřbitovů neplatí žádné účastnické poplatky a můžou se zúčastnit závěrečné bitvy jako CP či velitel na vysoké úrovni!
Představujeme...00:30 30.03.2009


Vznešení Elfové a Lesní Trollové

Mezi Quel'dorei, vznešenými elfy, a Amani, lesními trolly, vládne nepřátelství už celé věky. Nepřátelství, jehož kořeny leží hlouběji, než kořeny lidské rasy, a nepřátelství, které nezná hranic a to ani mezi světy. Říká se, že všechno začalo, když vznešení elfové přišly ze západu, a chtěli se usídlit v severních lesích. Ty lesy totiž byly součástí Zul'Amanu, říše lesních trollů, a trollové je považovali za posvátné. Od té doby se mezi oběma rasami vleče nekonečná válka.

Elfové a trollové si svou válku berou kamkoliv jdou a nejinak tomu bude i v Draenoru. Trollové chycení na druhé straně Temného portálu nenávidí elfy o nic méně, než ti, kteří zůstali v Azerothu, a elfové, kteří provázejí Alianční výpravu nedělají rozdíl mezi trollem tam či tady, dokud je živý. Kulisy se měnit můžou, ale vzájemná nenávist zůstává...
Představujeme...14:05 29.03.2009


Náčelnice Zul'Maia

Když se druhá válka v Azerothu chýlila ke konci a bylo jasné, že Horda už svou šanci na vítězství propásla, začali lesní trollové, do té doby spojenci Hordy, armády orků houfně opouštět. Ovšem ne všichni trollové měli to štěstí, že mohli vzít roha. Smyčka Aliančních armád se kolem Hordy uzavřela už příliš pevně a tak mnoho z trollů muselo ustupovat a bojovat spolu s Hordou, a někteří z nich nakonec uprchli před hněvem lidí a elfů Temným portálem do Draenoru.

Vůbec největší skupinu trollů s sebou přivedl ustupující klan Krvavé doliny a v čele této skupiny stála trollka Mai'Jin. U trollů je, podobně jako u elfů, zcela běžné, že se bojů účastní i ženy, ale málokterá se kdy dostala do vůdčí pozice. Jenže řady trollích válečníků ve válce prořídly a z těch mála, co se ocitli v Draenoru, se žádný Mai'Jin nebyl ochotný postavit, protože byla široko daleko známá jako nelítostná a úskočná bojovnice. Netrvalo tak dlouho a Mai'Jin se stala vůdkyní všech trollů v Draenoru a oni ji začali nazývat svou náčelnicí.

A tak se zrodila Zul'Maia, náčelnice Ztraceného kmene.
Představujeme...23:15 26.03.2009


Teron Gorefiend

Zplozenec pekel. Temná stvůra. Pán Rytířů smrti. Vládce nočních běsů.. Za živa byl jedním z Gul'danových černokněžníků a už tehdy se dopouštěl hrůzostrašných činů, ale teprve smrt mu otevřela brány k pravé moci.

Teronův první život padl za oběť Doomhammerově vraždění černokněžníků, ale jeho duše nikdy neopustila svět smrtelných bytostí. Gul'dan ji totiž povolal k sobě a po mnoha pokusech ji zaklel do těla mrtvého rytíři, dávajíc tak vzniku prvnímu z Rytířů smrti. Teron mu potom věrně sloužil a když Horda padla, zavedl Rytíře smrti portálem do Draenoru, kde se později spojil s Ner'zhulem a nabídl mu služby Řádu. Služby, za který měli Rytíři dostat svět, kde by mohli vládnout dle své zlovůle...
Představujeme...11:30 26.03.2009


Zaklínač Dentarg

Každý mocný vládce by po svém boku měl mít někoho, kdo vládne hrubou silou. Někoho, kdo bude oddaným vykonavatelem jeho vůle. Někoho, kdo bude nositelem jeho hněvu. Někoho, kdo bude jeho rukama, jejichž stisk bude drtit všechny odpůrce. A v Ner'Zhulově případě je to Dentarg.

Dentarg je ogří zaklínač, obdařený nezměrnou fyzickou i magickou silou, a celým srdcem věrný svému pánu. Tak jako kdysi Cho'gall stál po boku Gul'dana, tak Dentarg odpradávna vykonává bez otázek přání svého náčelníka. Postrádá strach a postrádá soucit. Ve jménu klanu Shadowmoon a se jménem Ner'zhula na rtech kosí nepřátele, a hlavy největších protivníků pak zasílá Ner'zhulovi jako dar.
Představujeme...11:00 24.03.2009


Černokněžníci Hordy

Černokněžníci. Tajemná sekta obestřena temnotou. Prohnilé srdce Hordy. V žádném jiném orkovi nenajdete tolik zloby a hořkosti. Byli to vládci, nejmocnější z orků, neprohnanější z prohnaných a nejvychytralejší z vychytralých. Jejich lid je držel v úctě a strachu a jejich nepřátelé se třásli, jen uslyšeli jejich jméno.

Ale ta moc a všechno bohatství jsou už pryč. Náčelník Doomahammer jejich Radu stínů rozprášil a samotný Gul'Dan, Vtělení temnoty, se před ním musel pokořit. A i ten je teď mrtvý. Už jen pár orkských černokněžníků přežívá v Azerothu a Draenoru a v jejich krvi krom démonického plamene žhne trpká touha po pomstě. Pomstě všem.

Ner'zhul by byl blázen, kdyby toho nevyužil. A tak poslední zástupci vymírající kasty vyrážejí znovu do boje pod jeho praporem. A možná všichni padnou. Ale bude to pád velkolepý. Protože černokněžníci stále ještě třímají moc, o jaké se většině smrtelníků ani nesnilo. Moc stravujícího ohně a pohlcující temnoty...
Představujeme...11:10 23.03.2009


Arcimág Khadgar

Khadgar studoval u posledního strážce Tirisfalu, maguse Medivha, pravděpodobně nejmocnějšího čaroděje Azerothu, a mnohému se u něj naučil. Když bylo prohlédnuto Medivhovo šílenství a čaroděj byl zavražděn, Khadgar se vrátil do Dalaranu, kde se snažil kouzelníky sjednotit proti Hordě. Osobně je pak vedl do závěrečné bitvy a byl to on, komu se podařilo uzavřít Temný Portál na lidské straně. Teď je Khadgar pánem na Nethergarde, pevnosti strážící trosky Portálu proti dalším vpádům ze strany orků.

Mocný kouzelník a mág však cítil, jak se trhlina mezi světy opět zvětšuje a obával se, že po krátkém období klidu přichází další útok. A právě tyto jeho obavy podnítily vládce aliančních království, aby vyslali do Draenoru vojenskou výpravu. A kdo jiný by měl stanout v jejím čele, než sám Khadgar?
Představujeme...22:45 11.03.2009


Danath Trollbane

Danath je synovcem Thorase Trollbanea, pána Stromgardu, a jako takový není dědicem Stromgardského trůnu. To mu ale nebrání být skvělým velitelem, schopným válečníkem a také geniálním stratégem. A kde jinde pak tyto schopnosti využít, než přímo na bitevním poli, když člověk nemůže být králem?

Jako kapitán Stromgardské domobrany se proslavil během Druhé války, kdy vedl armádu Stromgardu v poslední bitvě o Khaz Modan. Potom to dotáhnul až na generála a následně hlavního velitele všech internačních táborů. To všechno ale nakonec pověsil na hřebík a dál se věnoval vojenskému řemeslu. Tentokrát jako velitel žoldáků.

Později byl povolán, aby posílil obranu Nethergardské pevnosti... to však ještě netušil, co ho po cestě čeká, a že se octne opět uprostřed války mezi Hordou a Aliancí, aby nakonec jako jeden z velitelů Alianční výpravy vyrazil do Rudého světa...
Představujeme17:25 03.03.2009


Alleria Windrunner

Hraničářka Alleria je nejstarší ze tří sester Windrunnerových, které mají ve hvězdách zapsánu velkou budoucnost. Pochází z národa Vznešených elfů z Quel Thalasu, z dlouhé linie válečníků a obránců hranic tohoto magického království. Alleria je známá jako neúnavná bojovnice proti trollům, skvělá válečnice a také poměrně schopná kouzelnice, což z ní dělá ideální velitelku.

Ona a její družina byla mezi prvními, kteří se připojili k Alianci v Druhé válce a stala se přímo legendou. Teprve teď ale přichází největší bitva jejího života. V čele oddílu hraničárů a hraničářek vyráží do tajemného Rudého světa, aby i tam čelila Hordě.
Představujeme...11:30 01.03.2009


Generál Turalyon

Turalyon byl vždy víc vojevůdcem než paladinem, přestože zásady rytířů světla vyznával tak upřímně, jako málokdo. Pro jeho válečnické a vůdcovské schopnosti si ho sir Lothar, nejvyšší velitel Aiančních vojsk, vybral jako svého pobočníka a později ho jmenoval generálem. Turalyon se pak prokázal jako jeden z nejschopnějších velitelů Druhé války a když Anduin Lothar padl při obléhání Blackrock Spire, byl to on, kdo pozvedl jeho standartu a vedl Alianci k vítězství. Jeho válečný pokřik "Za Lothara!" se stal legendárním heslem všech aliančních vojáků.

Nyní se Turalyon připravuje na velkou výpravu do Draenoru, jmenován jejím nejvyšším vojenským velitelem samotným Lordaeronským králem. O jeho bojových a velitelských schopnostech už nikdo nepochybuje, ovšem na Turalyonovou hlavou se vznáší temný mrak. Má pocit, že to on zavinil Lotharovu smrt a je připraven udělat cokoliv, aby to odčinil...
Představujeme...23:50 25.02.2009


Kurdran Wildhammer

Kurdran byl vůdcem trpasličího Klanu Widhammer a pán na Aerie Peak během Druhé války. Tehdy Horda vedená Ogrimem Doomhammerem vpadla do Wildhammerova rodiště a Kurdran byl jedním z prvních trpaslíků, kteří s vetřelci začal bojovat. Zakrátko již pomáhal jednotkám Aliance, a společně bojovali proti krvelačné Hordě. On a jeho věrný druh, gryfon Sky'ree, se během války stali legendami druhou válku skončili s devíti zářezy na rukojeti Kurdranova Hromového kladiva. Co zářez, to zabitý drak.

Dobrodružství ale válkou neskončilo. Poté co se Kurdran dozvěděl, že drak Deathwing prošel Temným Portálem do Draenoru , byl velmi dychtiv toho sloužit jako průzkumník a bojovník pro Alianční expedici, a také velet divizi jezdců na gryfonech. A tak se také stalo...
Představujeme...19:30 23.02.2009


Mágové a kouzelníci

V druhé válce se k Armádám Aliance připojili mágové z Dalaranu, království kouzelníků, kteří prahli pro pomstě za zničení Stormwindské čarodějnické školy Klanu Snících, čin, kterým se Gul'dan chlubil a díky němuž se honosil titulem "Ničitel snů". Destruktivní síly rozpoutané rozběsněnými kouzelníky nemálo pomohly Alianci k vítězství a mágové byli také klíčoví při uzavírání Temného portálu.

Nyní se vracejí na bitevní pole, zoceleni dřívějšími válkami a vládnoucí děsivou mocí, aby podpořili Alianční výpravu do Draenoru. A jejich podpora bude více než potřebná. Nejenže na straně Hordy stojí děsiví černokněžníci a zaklínači všeho druhu. Draenor je také nová a záhadná země, skrývající mnohá tajemství při jejichž zkoumání budou nedocenitelní.
Představujeme...06:27 20.02.2009


Mogor, náčelník klanu Chechtavé lebky

Předtím, než Ner'zhul znovuotevřel Temný portál vedoucí do Azerothu, potřeboval informace, které měl v držení řád Rytířů smrti. Skupina rytířů chránící toto tajemství ovšem byla pod vlivem Mogora, odpadlického ogřího zaklínače a válečníka, a zrádného klanu Chechtavé lebky, který nelítostně ovládal.

Mogor se pokoušel využít rytíře pro zvětšení své vlastní moci, ale téměř za to zaplatil životem. Ner'zhul poslal své jednotky proti Chechtavé lebce, aby získaly tajemství rytířů a Mogora zabili. Ten sice nakonec přežil, ale to neznamená, že by se poučil a přestal toužit po moci a nadvládě svého klanu a to nejen na území Blade's Edge Mountains, na které si dělá nárok. A pro tuto moc a nadvládu je ochoten se spojit s kýmkoliv...
Představujeme...12:25 18.02.2009


"Příště to už vyjde..."

Kouzelník Timolian

O Timolianovi, někdy také Timolainovi, se ví jen málo. Nikdo netuší odkud přišel a kam míří. Jisté je, že nepatří k mágům z Dalaranu, přesto že je dost mocný na to, aby byl arcimágem a členem Kirin Tor. Možná je to jeho sklonem bez skrupulí používat i černou a démonickou magii, kdo ví.

Dlouho dlel v Kul Tirasu a tento obchodnický národ tak mocného čaroděje, sběhlého ve výrobě magických předmětů, ve svém středu vítal. Ale zdá se, že Lordaeron ho už omrzel a zatoužil po objevování nových světů a nových tajemství. A tak se vypravil do Draenoru. Jak a kdy se mu tam podařilo Portálem dostat, to není nikomu jasné. Jisté je jen to, že tam opravdu je...
Představujeme...16:45 16.02.2009


Klan Roztříštěné ruky

Roztříštěná ruka je jeden z hlavních klanů Draenoru. Dostal své jméno podle speciálního rituálu, který na sobě musí vykonat všichni bojovníci tohoto klanu.

Během invaze do Azerothu zůstali bojovníci vedení Kargathem Bladefistem bránit Draenor. Po vpádu Aliance do Draenoru Kargath okamžitě zapojil svůj klan do války proti lidem.
Představujeme...17:15 14.02.2009


Rytíři smrti

Když nejvyšší náčelník Orgrim Doomhammer vyvraždil Gul'danovu radu stínů, přišel tak o většinu svých černokněžníků. Gul'dan, oslabený a sražený na kolena, toho využil ve svůj prospěch a slíbil řady kouzelníků doplnit o mocné tvory, kteří budou ztělesněním živoucího strachu a budou vládnout temnou magií smrti.

Tak po mnoha pokusech na svět přišli Rytíři smrti. Gul'dan do těl padlých lidských válečníků spoutal duše povražděných černokněžníků a do rukou jim vtisknul žezla naplněná silou desítek temných kněží, které sám obětoval na zkrvaveném oltáři. Stvoření z nočních můr osedlala temné oře a vyrazila do boje plnit vůli svého stvořitele a decimovala vojska Aliance svoji černou magií. Rytířů byly desítky a stovky a zdaleka ne všichni padli v bitvách proti Alianci. Někteří uprchli do Draenoru a zde se pod vedením jejich velmistra Terona a náčelníka Ner'zhula připravují na další válku...
Představujeme...12:05 12.02.2009


Grom Hellscream

Grommash Hellscream je živoucí legendou. Je jedním z nejmladších náčelníků a jedním z nejzuřivějších válečníků celé Hordy. Byl prvním z orků, který se napil krve démonů a oheň, který v něm zažehla, plane silněji, než u jiných. Jeho oči rudě žhnou, jeho tetované tělo se pohybuje s elegancí šelmy a jeho hlas je zrozený k dávání rozkazů.

Grom a jeho klan, Warsong, pojmenovaný podle jejich děsivého válečného pokřiku, byli v předních liniích války proti jiným obyvatelům Draenoru a bojovali jako nikdo jiný. Gromovo válečnické se stalo pověstným a sám Gul'Dan se jeho divokosti bál, což byl také možná důvod, proč nebyl povolán k první invazi do Lordaeronu.

Ovšem nyní, pod velením Ner'zhula, se Grom vrací zpátky do bitvy a jeho řev bude zase znít nad válečným polem...
Aktualizace12:05 12.02.2009
Úvodní stránka byla drobně vylepšena. Když obrátíte své zraky úplně dolů, narazíte na odkaz, pomocí kterého zobrazíte všechny dostupné novinky. Krom cesty dějinami až k prvnímu Soumraku slouží tato možnost především k prohlížení starších aktualizací, ve kterých představujeme jednotlivé aktéry Soumraku 2009.
Představujeme...0:15 07.02.2009


Kněží a Klérici

Už mnoho let uplynulo od vypálení Opatství v Northshire, tradičního útočiště kněží a mnichů, v jejich srdcích tento plamen ale stále hoří a plápolá. Pořád si jej nosí s sebou a on jim stále připomíná, kdo je jejich největším nepřítelem. Orkové. Všude kam svatí kněží jdou, přinášejí slova útěchy a podpory, léčivou moc, ale právě i žhnoucí nenávist vůči Hordě.

Nejsou v boji zdaleka tak sběhlí jako svatí rytíři Stříbrné ruky, předčí je ovšem daleko v léčitelských schopnostech. A ani magii neovládají tak jako slovutní Mágové z Kirin Tor, ty ale zase předčí ve výdrži a bojových schopnostech. Jejich pevná víra, svatá magie a planoucí meče jsou oporou Alianční armády pochodující do Draenoru...
Představujeme...17:20 23.01.2009


Klan Thunderlords

Tento klan je jedním z nejstarších na Draenoru a je známý zejména pro své jezdce na vlcích. Kromě jiného jsou tito jezdci jedni z nejschopnějších obránců horských průsmyků. Tento klan má velmi silné spojení s klanem Blackrock a údajně se snad sám Orgrim Doomhammer nejprve dostal k moci jako člen tohoto klanu. Hlavní sídlo Thunderlordského klanu je Pevnost Hromu hluboko v pohoří Blade's Edge Mountains.

Do bitvy je vede náčelník Fenris Wolfbrother, zvaný též "Lovec"...
Aktualizace02:25 19.01.2009
Na stránkách byla provedena řada drobných aktualizací. Všechny účastníky možná bude zajímat Průvodce světem Soumraku 2009 jenž je nyní k nalezení v sekci návodů a pravidel, kde byly mimochodem také opraveny odkazy na některé dokumenty (zvláště návody na zbraně).

Byly změněny jména klanů a národů účastnících se bitvy a vyčištěn seznam v sekci "Hledáme". Už nyní hledáme pomocné organizátory na posty správců měst a hřbitovů. Také jednotlivé zvláštní postavy (hrdinové, CP) budou v seznamu postupně zveřejňována, a zároveň představována zde, na úvodní stránce.
Představujeme...02:20 19.01.2009


"Zaprodal jsem svůj lid a cítím, že příchází čas splácení dluhů..."

Temný šaman Ner'zhul

Ner'zhul byl kdysi nejmocnějším a nejváženějším šamanem orkského národa. Pak se ale spojil s démony z Vnějšího prázdna a to způsobilo jeho pád. Když totiž zjistil, že démoni chtějí orky změnit v bestiální vražedné loutky, pokusil se vzdorovat. Byl ale z vůdčí pozice sesazen svým učedníkem Gul'danem, který neváhal za slib moci a síly všechny orky zatratit.

Ner'zhul zůstal na dlouhou dobu jen bezmocným pozorovatelem, zatímco jeho šamanské schopnosti začaly nabírat mnohem temnějších forem. Když pak byl Gul'dan zabit a Horda na Azerothu poražena, nastal čas vystoupit ze stínů a chopit se opět otěží...
Soumrak 2009 přichází!13:15 25.12.2008


Nad válkou zmučeným a poničeným Lordaeronem se konečně rozprostřel mír. Aliance zvítězila v rozhodující bitvě a Horda, zlomená, poražená a bez svého velkého náčelníka byla nakonec rozprášena. Přesto to nebylo vítězství konečné.

Zdivočelé zbytky kdysi mocných klanů pořád sužují území Aliance. Staří náčelníci a černokněžníci pořád ve stínech kují pikle. A Portál. Temný portál, brána mezi světem orků a lidí, stále ještě pulzuje životem, ač se jej pokoušel uzavřít sám arcimág Khadgar! A tam někde na druhé straně žijí další orkové, další klany a jejich náčelníci, další černokněžníci a další stvůry a spojenci Hordy, kteří mohou kdykoliv přijít svým poraženým soukmenovcům na pomoc. Tam někde na druhé straně leží rudý svět Draenor a dokud Temný portál stojí, rozprášený nepřítel má stále naději a Lordaeronu hrozí další válka...

Soumrak 2009 přichází!
Informace k Soumraku 200812:50 11.05.2008
Instrukce

Už je to tady. Soumrak Lordaeronu 2008 se nezadržitelně blíží a je na čase do světa vypustit poslední várku informací a instrukcí. Už v průběhu minulého týdne byl zveřejněn bestiář pro hráče a ještě dnes to čeká i almanach magie. Na řadu přichází také časový rozvrh akce (SOL08_rozvrh.doc) a několik bližších pokynů a informací (SOL08_pokyny.doc), kde se můžete dozvědět odpovědi na některé vaše otázky (například, jaké vybavení s sebou a jaké bude na místě zázemí). Připomínáme, že povinným vybavením každého jednotlivého hráče jsou kostým, zavírací špendlík a kartička pojištěnce! Každý hráč mladší 15ti let musí mít rukavice!

Přihlašování a placení

Všem účastníkům a účastnicím na vědomost se dává, že do uzavření přihlašování na akci zbývá už jen několik málo dní! Přihlašování bude uzavřeno v pátek 16.5. 2008 a do té doby je také možné ještě předem zaplatit účastnický poplatek, který činí 60 Kč. Při platbě na místě to už bude celých 100 Kč na osobu.

Cesta na Soumrak

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2. Výchozím bodem pro cestu uvádíme vesnice Doloplazy a Tršice, kam se dá bez problému docestovat autobusem. Trasy z Tršic a Doloplaz budou označeny šipkami.

Autobus. V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné. Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží. V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Aby jste se případně příliš nemačkali doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si příjezdy a odjezdy autobusů v tomto dokumentu (*.doc).

Auto. Autem se dá dojet až k chatě Olešnice (nebude-li cesta extrémně rozmočená). Tam můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt. Parkovat je možné v Doloplazech. Pro cestu k chatě Olešnice se z Doloplaz vydejte cestou na Tršice odbočte první odbočkou vlevo za vesnicí. Pojedete po kamenité cestě lehce do kopce směrem k lesu. Na první odbočce se pak dejte vpravo. Cesta vede chvíli po vrstevnici a poté zajíždí do lesa a začne prudce klesat. Trasu příjezdu k Olešnici můžete prostudovat na některé z přiložených map.
Soumrak se blíží!11:05 18.04.2008
Krásný den (či spíše noc) všem účastníkům (a účastnicím) Soumraku 2008, ať už minulým, jsoucím, či budoucím!

Do Soumraku 2008 (23. ? 25. květen) zbývá o něco málo více než měsíc. Do uzávěrky přihlášek (16. květen) už akorát čtyři týdny. Pokud jste se ještě nepřihlásili, nebo jste nepřihlásili některé účastníky z vaší skupiny, je na čase... ač se to nezdá, ona uzávěrka už je za rohem a místa ubývá.

A určitě to bude stát za to. Koneckonců, cena Soumraku 2008 je pouhých 60 Kč při platbě předem (100 Kč při platbě na místě). Takže neváhejte a směle do přihlašování.

Budeme se těšit, až nastane Soumrak...
Důležité informace13:45 05.04.2008
Krásný den válečníci a válečnice, a vůbec veškeří účastníci Soumraku 2008 a návštěvníci těchto stránek. Do letošního Soumraku už zbývá nějakých padesát dní a my tu máme několikero podstatných informací, o které se chceme s Vámi podělit.

Účastnický poplatek. Město Olomouc bylo převelice laskavé a vyhovělo naší žádosti o dotaci na Soumrak 2008. Díky tomu Vám můžeme s potěšením oznámit, že cena Soumraku 2008 je finálně stanovena na 60 Kč na jednoho účastníka při platbě předem (100 Kč při platbě na místě). Žádný doplatek se vybírat nebude.

Aktuální pravidla. Na stránkách pravidel a návodů jsou nyní k dispozici ke stažení aktuální pravidla pro letošní ročník (zásadní změny v systému se nakonec nekonají), verze Horda i verze Aliance (liší se od sebe pouze ilustračními texty) a také Polní pravidla (stručná základní důležitá pravidla hry).

Další aktualizace. V souvislosti s aktualizací pravidel jsme také aktualizovali některé ostatní dokumenty. Prohlášení zákonných zástupců pro jednotlivé účastníky, stejně jako přihlašovací listina skupin jsou nyní aktualizované pro rok 2008. V některých dokumentech pak proběhla oprava překlepů a pravopisných chyb (děkujeme korektorce).
Soumrak 2008 - Registrace15:40 06.03.2008
Stateční válečníci, sličné bojovnice, a vůbec všichni potencionální účastníci Soumraku 2008, dovolujeme si vám oznámit, že registrace na Soumrak 2008 byla zahájena. Další instrukce hledejte na stránkách pravidel a pokynů.
Soumrak 200815:55 01.03.2008


Soumrak Lordaeronu 2008 je za dveřmi! Doufám, že se těšíte tak jako my. Už nějakou dobu pracujeme na vychytání všech možných much v pravidlech i v našich organizátorských řadách a tak vězte, že letos můžete čekat nová dobrodružství, nové spojence a nepřátele, nová místa, nové poklady... na starém a krví prosáklém bitevním poli.

Zvítězí znovu Horda a zadupe tak zbytky lidstva do země, aby potvrdila svou převahu, nebo se Alianci podaří nemyslitelné a odrazí temný příliv, který se na ni žene? Uvidíme 23.-25. května 2008! Chcete být u toho? Přihlašování začíná už v průběhu příštího týdne!

P.S.: Máme nový mail soumrak(zavinac)email.cz.
Vítězství15:25 05.12.2007
Soumrak Lordaeronu 2007 drtivě vyhrála HORDA, která rozprášila své nepřátele.
Cesta na Soumrak 200713:00 16.05.2007
Autobus

Pro všechny cesty na místo konání Soumraku uvádíme jako výchozí bod Olomouc, s ohledem na to, že většina účastníků je z Olomouce, nebo je pro ně nejvýhodnější do Olomouce přicestovat a odtud pokračovat dál.

Z Olomouce je nejvhodnější cestovat do Doloplaz či Tršic, odkud se dáte potom pěšky. Trasa je uvedená na přiložených mapách a pokusíme se ji i dostatečně označkovat od autobusových zastávek. V pátek jsou spoje z Olomouce poměrně dostatečné (uvedené v přiloženém dokumentu). Ve vhodnou dobu jede hned několik autobusů od Hlavního nádraží i od Autobusového nádraží.

V neděli, pro cesty zpět, jsou spoje už trochu horší. Aby jste se případně příliš nemačkali doporučujeme použít i spoje z Daskabátu. Ten je stále dost blízko tábořiště a spojení do Olomouce je z něj poměrně dobré. Prostudujte si příjezdy a odjezdy autobusů v přiloženém dokumentu.

Autem

Autem se dá dojet až k chatě Olešnice (nebude-li cesta extrémně rozmočená). Tam můžete vyložit sebe i své věci, ale auto potom budete muset odvézt. Parkovat je možné v Doloplazech.

Z Doloplaz se vydejte cestou na Tršice odbočte první odbočkou vlevo za vesnicí. Pojedete po kamenité cestě lehce do kopce směrem k lesu. Na první odbočce se pak dejte vpravo. Cesta vede chvíli po vrstevnici a poté zajíždí do lesa a začne prudce klesat. Trasu příjezdu k Olešnici můžete prostudovat na některé z přiložených map.

Mapy

Nahlédněte do přiložených map, kde jsou vyznačené trasy pro příchod na tábořiště i možnou cestu autem. Mapa 1 a Mapa 2.

Máme tu také Mapu herního území, kde je již přibližně vyznačeno umístění měst a důležitých herních míst.
Konečně pravidla!11:50 23.05.2007
První finální verze pravidel byla právě zveřejněna. Zatím jen verze Horda (nebojte se, můžou si je přečíst i alianční, pravidla jsou stejná, jde jen o obrázky a doprovodné texty). Verze Aliance se tu objeví večer až projde drobnou grafickou úpravou. Pravidla si stáhněte buďto ve formátu *.doc a nebo jako *.pdf.

Pravidla všichni pečlivě nastudujte. Jsou pravda podelší, ale snažili jsme se být podrobní, ať si každý udělá co nejlepší představu už před hrou a nemuseli většinu zjišťovat až v průběhu. Na místě budou pro každého k dispozici i krátká, tzv. polní pravidla, kde budou zachyceny nejdůležitější body pravidel, které zužitkuje v poli.

Orgové...
Důležité novinky23:50 18.04.2007
Krásný den, či spíš večer. Máme tu několik novinek a úprav, z nichž některé jsou i dosti důležité, a proto si zaslouží místo na úvodní stránce. A když jsme už v tom, přidáme i ty méně zásadní.

1) Termín uzávěrky přihlašování. Přihlašování na akci přes naše stránky bude uzavřeno 13. května 2007. Do té doby se stále můžou přihlašovat jednotlivci i skupiny. Ti kteří se do uzávěrky nepřihlásí stále můžou přijet na akci, ale budou platit zvýšený účastnický poplatek.

2) Pokyny k placení. Byly zveřejněny pokyny k placení účastnických poplatků. Podrobné informace naleznete v nové verzi (v1.3) dokumentu "Pokyny k přihlašování na akci" (word, pdf). Cena akce je 150 Kč pro všechny kteří zaplatí před uzavřením přihlašování na akci (13.5. 2007) a 200 Kč pro všechny, kteří zaplatí po uzavření, případně se nestihli do uzavření přihlásit (platba na místě).

Platit můžete osobně hlavnímu organizátorovi (Lukáš Sochor - Caesar) nebo na účet 4.skautského střediska Olomouc. Variabilní symbol pro platbu na účet je přidělen každému jednotlivci či skupině při zaregistrování na akci a bude mu zaslán na kontaktní e-mail. Všem dříve zaregistrovaným variabilní symbol zasíláme dodatečně. Všichni krom toho naleznou svůj variabilní symbol v informacích o své/skupinové registraci (volba "Upravit svou skupinu nebo jednotlivce").

3) Důležité dokumenty. Na stránce návodů a pravidel jsou k dispozici ke stažení důležité dokumenty. Každý jednotlivec mladší osmnácti let MUSÍ na akci přivézt vyplněné a podepsané "Prohlášení zákonných zástupců dítěte" (word, pdf). Velitel skupiny by potom měl přijet s vyplněnou "Přihlašovací listinou skupiny" (word, pdf), jejíž nejdůležitější částí je aktuální seznam členů skupiny (v němž by měly být zohledněny všechny změny oproti stavu při uzavření registrace).

4) Změna barvy. Před několika dny se organizátoři shodli na tom, že Klan krvavá dolina si zaslouží použitelnější barvy a jeho barevnou kombinaci změnili na oranžovo-černou (díky čemuž také lépe zapadne k ostatním klanům). Změna je uvedena v nové verzi dokumentu "Popis hry" spolu s několika málo nedůležitými opravami v textu.

5) Letáky. Stáhněte si reklamní leták Soumraku (obrázek *.jpg) a to buď ve verzi pro Alianci nebo pro Hordu! Doufáme, že se letáčky budou úspěšně šířit a přihlášených bude přibývat.

Vaši Orgové...
Úpravy21:04 04.04.2007
Tak jsou tu první úpravy a dodatky. A ta hlavní radostná správa je, že byl spuštěn vzkazovník - Návštěvní kniha.
Jinak doufám že se budete hodně ptát a ještě více se přihlašovat.
Spuštění stránek10:36 10.03.2007
Vážení nadšenci, potencionální účastníci a jiní návštěvníci.

Tímto otevíráme stránku Soumraků a doufáme, že bude sloužit dobře celou potřebnou dobu. Stánku čekají ještě malé kosmetické úpravy (drobná změna grafiky, vzkazovník, přidávání obsahu do jednotlivých sekcí), ale už teď máte k dispozici vše, co je důležité. Tím nejdůležitějším je téměř plně fungující sekce pro přihlašování (říkám téměř proto, že přihlašovat se zatím mohou pouze skupiny, přihlášky pro jednotlivce od patnácti let budou zprovozněny vzápětí) a pak také samozřejmě sekce s pravidly a návody, kde se budete moci postupně dočíst vše, týkající se Soumraku. Vřele doporučuji shlédnout hned první dva příspěvky v této sekci a to pravidla přihlašování a základní koncepty Soumraku, kde se dozvíte o čem to bude a jak to bude probíhat (vše zatím jako word dokument). Již brzy by se tu měla objevit také první verze pravidel, na níž horečně pracujeme, stejně jako návody na výrobu zbraní.

Zároveň bychom se chtěli omluvit všem, za zpoždění oproti ohlášenému spuštění stránek (5. března 2007). Doufáme, že Vás toto drobné čekání nijak neodradilo. Přejeme krásné počtení a pohodové přípravy.

Vaši orgové (nikoliv orkové, či ogrové), čili organizátoři...
Všechny novinky
Počty hráčů:
Ukaž/Skryj počty hráčů
Hledáme:
Seznam pro rok 2014 hledejte ZDE!
Videa:
Soumrak Draenoru Trailer (rok 2009)

Bitva o Temný Portál (rok 2009)

Reportáž ČT (rok 2009)

Noxův trailer (rok 2011)

Timolianův deník (rok 2012)

Noxův trailer (rok 2012)
Odkazy:
www.kahla.cz Warcraft LARP Heroes V - Třinácté zatmění HOCZ.org

Soumrak 2014 záštiťuje
Okresní rada Junáka Olomouc
Junák Olomouc
Nastavení:
Nastav styl

Přihlášení pro orgy