O hře

O HŘE A PŘÍBĚHU

Soumrak je fantasy hra, bitva (tzv. dřevárna), s výraznými prvky role-playingu (také LARPová bitva), inspirovaná známou počítačovou hrou Warcraft Orcs and Humans.

Hra byla vytvořena především pro nováčky a mladší hráče od 12 let. Rádi ale uvidíme i ostřílené hráče a to nejlépe v řadách speciálních postav. Registrovat se můžou jak jednotlivci, tak celé skupiny nebo družiny.

Příběh soumraku je založen na principu souboje dobra se zlem (Aliance s Hordou). Obě armády se dělí na tři menší celky (klany, národy), které mají vlastní vládce. Příběh hry se obvykle vyvíjí tři roky a poté se anuluje.

Soumrak pořádají především nadšenci a skauti z Olomouckého kraje za podpory olomoucké okresní rady Junáka a to už od roku 2007.

ZÁKLADNÍ PRAKTICKÉ INFORMACE:

1. Termín:  25.-27. května 2018 (přijet můžete kdykoli během pátečního odpoledne)
2. Místo:  Doloplazy u Olomouce ( 49.5650472N, 17.4351444E )
3. Cena:  100 Kč předem, 150 Kč na místě.
4. Cesta: Doporučujeme jet autobusem do Daskabátů, Doloplaz, nebo Tršic a dál pěšky. Pozor! Cesty k tábořišti letos pravděpodobně nebudou značené. Dá se dojet i autem přímo na místo, ale jen na vyložení věcí – auto potom musíte zaparkovat mimo les.
5. Účastníci: Obvykle 60-100 účastníků různých věkových kategorií.
6. Tábořiště: Táboříme přímo v lese, účastníci spí ve vlastních stanech. K dispozici bude pitná voda. Kdyby někomu voda nestačila, vždy k večeru bude otevřená čajovna, kde si můžete koupit něco k pití i něco malého k jídlu. V tábořišti bude jedno společné ohniště. Latríny zajistíme.
7. Vybavení účastníka:
Do hry: Zbraň, kostým v barvě klanu, zavírací špendlíky, popř. pití a svačinu, doporučujeme rukavice
Do tábora: Vlastní stan, jídlo a pití
Ostatní: Kartička pojištěnce, peníze na registraci a na případnou útratu v čajovně, prohlášení zákonných zástupců (přihlašovací listinu skupiny)